Alumast – jest dotacja

Alumast długo czekał na decyzję Komisji Europejskiej wyrażającą zgodę na udzielenie przez Ministerstwo Skarbu Państwa dotacji spółce. Zgoda była pod koniec lipca, a wczoraj pojawił się komunikat o zawarciu umowy z Ministerstwem i udzieleniu dotacji (4,8 mln zł) na restrukturyzację.
Kurs wystrzelił w górę o 20%, bo faktycznie jest to decyzja fundamentalna dla przyszłości spółki.

Uregulowanie zobowiązań przeterminowanych i układowych oraz posiadanie kapitału obrotowego powinno dodać skrzydeł spółce. A co najmniej kończy się etap niepewności o los.
Mi natomiast przychodzi do głowy jedno pytanie – dlaczego my (społeczeństwo), mamy wspomagać prywatną spółkę, która jest na skraju upadłości. Bo taki jest sens dotacji z ministerstwa. I odpowiedzi na to pytanie nie widzę.

5 myśli na temat “Alumast – jest dotacja

 • Wrzesień 12, 2014 o 8:54 pm
  Permalink

  To samo pytanie sobie zadaję. I to samo pytanie zadają sobie pewnie inne spółki które są na skraju bankructwa.

  Odpowiedz
 • Wrzesień 14, 2014 o 12:00 pm
  Permalink

  Co autor sądzi o Inventi? Przyszłościowa branża ale czy spółka ?

  Odpowiedz
 • Wrzesień 19, 2014 o 11:50 am
  Permalink

  Z bardzo prostego powodu: odprowadzanie podatków. Jeśli firma nie upadnie, a ma ogromne możliwości rozwoju i doskonałe produkty, to może lepiej oszczędzić naszemu państwu konieczności utrzymywania bezrobotnych pracowników tej firmy. Niech firma się rozwija, produkuje i płaci olbrzymie podatki, które zasilają dziesiątki urzędów państwowych, senat, kancelarię prezydenta, ministerstwa i setki urzędników w naszym kraju. Ot co.

  Odpowiedz
 • Wrzesień 19, 2014 o 5:36 pm
  Permalink

  Można prosić o analizę MED ,według mnie ciekawa spólka.(choć kiedyś Gontyniec też wydał mi się ciekawy).Z góry Dziękuje i Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.