DRAGO ENTERTAINMENT – webinar

21 lutego  odbyło się spotkanie ze spółką Drago Entertainment.

Link : https://www.youtube.com/watch?v=FJgOl8s8qQ4


Drago Entertainment to producent gier wideo.

Największym hitem był wydany 15 września 2021 r. Gas Station Simulator. Łącznie gra wraz dodatkami (liczonymi osobno) sprzedała się w ponad 1 mln egzemplarzy.

Jest to gra, która zgromadziła dużą społeczność graczy, a kolejne dodatki i update’y wzmacniają sprzedaż.

Po wydaniu GSS wydawało się, że spółka pójdzie za ciosem i szybko pojawią się zapowiadane wcześniej gry. Okazało się, że jednak proces produkcji wydłużył się, a podane orientacyjne daty premier się nie zrealizowały.

14 września 2022 r. debiutowała gra Food Truck Simulator. Niestety oceny nie zachwycają (aż 32% negatywnych ocen na Steam) i sprzedaż jest znacznie niższa niż GSS.

20 października 2022 pojawił się oczekiwany port Gas Station Simulator na konsole. To wpłynęło pozytywnie na przychody 4 kwartału.

Warto pamiętać, że w przypadku gier GSS i FTS przychody po odjęciu 10% przez wydawcę (Movie Games) dzielone są po 50% pomiędzy Drago i finansującego Phenomen Games. To wpływa na obniżenie wyniku.

Spółka posiada ponad 5 mln zł na koncie, co pozwala jej ze spokojem realizować kolejne projekty.

Najbliższe NWZ ma uchwalić skup akcji (kwota do 1 mln zł; do 20 084 akcji) oraz program motywacyjny na kolejne 4 lata (54 282 akcje).

Spółka złożyła wniosek do KNF w sprawie przejścia na rynek podstawowy GPW.

Niedawno z akcjonariatu niespodziewanie wyszedł Movie Games sprzedając swoje akcje Agio Smart Money FIZ (zarządzający Paweł Sugalski).

W listopadzie 2022 r. COO spółki został Piotr Żygadło – wcześniej prezes All In! Games.

 

Oczywiście kluczowe obecnie jest wydanie kolejnych gier i dodatków.

15 lutego 2023 r. pojawił się prolog Winter Survival. Na razie odbiór nie jest dobry (dużo negatywnych ocen, mało grających). Miejmy nadzieję, że spółce uda się poprawić grę i w większym stopniu ją wypromować przed wydaniem. Winter Survival miała być wydana już dawno temu, daty premiery jeszcze nie ma.

Spółka zapowiedziała dodatki do GSS – Airstrip i Shady Deals oraz gry Road Diner Simulator, Motel Simulator w uniwersum GSS. Wcześniej zapowiedział gry  Airport Contraband, RedFrost i Treasure Hunter Simulator 2.