Po WZA CDRL
Wczoraj odbyło się WZA CDRL, w którym wziąłem udział.
Krótka relacja.
O spółce wcześniej:
– Cocodrillo – udany IV kw. i sprzyjające umocnienie PLN
– CDRL rośnie i może skorzystać na umocnieniu PLN
– Spółki z górnej półki: CDRL – lepiej, choć niby gorzej
– CDRL – deja vu
Prezentację po wynikach 2017 roku można znaleźć tu: link
Rekomendację SII tu: link
Walne odbyło się w Poznaniu. Oprócz głównych udziałowców (prezes i wiceprezes) udział wziął pełnomocnik OFE NN i oprócz mnie jeszcze jedna osoba fizyczna. Czyli raczej kameralnie.
Główne moje wrażenie – pozytywna ocena członków zarządu. Odpowiadali konkretnie, z pełną wiedzą o spółce, bez kombinowania czy unikania tematów.
Kilka poruszonych kwestii:
– spółka chce rosnąć co roku o ok. 10%.
– w zeszłym roku wynik netto był pogorszony wyceną czynnych kontraktów dotyczących roku 2018 (w raporcie w nocie 22 jest kwota ok. 3 mln zł)
– ceny sprzedażowe ustala się z blisko rocznym wyprzedzeniem i ze względu na problem z przemetkowaniem cen zabezpieczane są kursy walutowe w momencie złożenia zlecenia produkcyjnego
– marża na kolekcji wiosennej ze względu na kurs USD powinna być wyższa; w kolejnych kwartałach zależy od kursów
– w Polsce sieć liczy ok. 250 punktów i ta ilość nie będzie zwiększana; będzie optymalizowana, by zwiększać sprzedaż na sklep
– rośnie LFL
– sieć zagraniczna liczy również ok. 250 punktów i ma zwiększyć się o ok. 30 placówek
– główne rynki zagraniczne to Rumunia i Białoruś i rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej jest priorytetem; Niemcy tylko z partnerami działającymi już na tamtym rynku
– rozwój sieci zależy od partnerów z którymi spółka współpracuje
– nie ma problemu ze spływem należności od partnerów
– przenoszona jest stopniowo produkcja z Chin i Indii do Bangladeszu i Birmy – import z tych państw nie jest obciążony cłem (Chiny to 10%), kluczowe jest utrzymanie wysokiej jakości, dlatego proces ten jest wolny, gdyż produkcja w tych państwach obciążona jest innymi ryzykami (np. terminowość realizacji)
– spółka realizuje inwestycje w nowy magazyn, który ma obsługiwać sprzedaż internetową (koszt ok. 12-13 mln zł)
– z tego powodu dywidenda w tym roku nieznacznie niższa niż rok wcześniej
– rozwój sprzedaży internetowej jest jednym z priorytetów
Tyle trochę chaotycznie zebranych przeze mnie myśli.
Opinia o spółce po WZA bardzo dobra.
Dzięki za wpisy. Chciałbym ciebie prosić o coś nietypowego. Żebyś że tak powiem wyszedł poza strefę komfortu i … pojechał na walne spółki którą nie lubisz albo ciebie nie interesuje. Proponuję BBI Development lub Polnord.
🙂
Podróż na WZA w innym mieście to koszty, więc jadę do spółek, które mnie interesują. Zatem nie podejmę się tego wyzwania. Ale mogę opublikować relację kogoś kto na nich będzie.
a możesz zdradzić na jakie walne spółek planujesz się wybrać w tym roku? zapewne masz jakąś twardą listę.
na razie zarejestrowałem się na SONEL – jest blisko koło mnie; chciałbym kilka jeszcze w tym roku – szczególnie Wrocław i okolice
Wrocław to może LVC, PSW?
Te są prawdopodobne
Zaproponuje PYLON, zwroce koszty za czas i paliwo
Dzięki za propozycję, ale nie skorzystam 🙂
Wyjazd na walne to jednak koszty i czas, jednak warto czasami pojechać by zobaczyć zarząd zadać pytania, dobrym pomysłem było by zrobić jakaś składkę i wysłać kogoś sam chętnie bym się złożył na kilkanaście społek czasami też sam mogę jechac (Warszawa) jak by zgłosiło się wiecej osob można się jakoś dogadać ale pewnie nie będzie chetnych .
lukas8i8
Zachęcam do tego, żeby iść na WZA w swoim mieście.
Ja chętnie opublikuję relację z takiego WZA.
Tak sobie pomyślałem, że może warto zrobić listę spółek, gdzie warto się pojawić. Paweł gdyby nie mógł jechać mógłbym przygotować kilka pytań osobie, która by się tam pojawiła.A składke możnaby zrobić na koszty dojazdu i za fatygę.Równiez isę dołożę.
Pozdrawiam
Grzegorz
Ja rowniez sie doloze
Ciekawe może być walne Madkomu. Tam mają debatować nad tym jak wesprzeć kurs, który nie odzwierciedla wartości spółki. W poprzednim raporcie pisali, że może być skup?
mn
A mialo byc tak fajnie..a tu wyniki slabiutkie
Słabo…