Orzeł Biały – dobre perspektywy się nie zmieniły

Zwrócono mi uwagę, że nie napisałem nic o informacji o odpisach (link). Choć nie jest to dobra informacja, to zacytuję spółkę: “Dokonane odpisy wartości udziałów w spółkach zależnych i stowarzyszonych oraz odpis z tyt. utraty “wartości firmy” mają charakter niepieniężny i pozostają bez wpływu na sytuację płynnościową Grupy Kapitałowej.
Przypomnę, że spółka została wybrana ze względu na wyniki … I kw. 2017 r. ! (link). Perspektywy bez zmian – bardzo dobre. I tu się nic nie zmienia.

Przy wyborze spółki napisałem:

Ryzykiem jest rozliczenie transakcji zabezpieczających oraz działania samej spółki, która wspólnie z głównym akcjonariuszem chcieliby skupić wszystkie akcje.”
Jasne?
Przedłużenie wezwania nie wzięło się przypadkowo. Zarząd MUSIAŁ coś zrobić. Mogą być jeszcze inne przykre niespodzianki w raporcie za 2016 r.

Raport za 2016 r. może być fatalny, ale to wyniki 2017 roku są teraz istotne.

Minusem jest to, że obniżą się kapitały, ale plusem jest oczyszczenie bilansu. 

16 myśli na temat “Orzeł Biały – dobre perspektywy się nie zmieniły

  • Marzec 24, 2017 o 3:44 pm
    Permalink

    Dziękuję za ustosunkowanie się do mojego pytania. Ja jednak na dzisiejszym odbiciu pozbyłem się akcji Orzeł Biały sprzedając je z symbolicznym zyskiem … jednak to ryzyko wezwania to czynnik, który wolałbym uniknąć i nie chciałbym się któregoś dnia obudzić, z informacją że spółkę którą posiadam chcą zdjąć z GPW.
    Widzę, ze w portfelu na biznesradarze nie ma już PEPEES? To dziwne, gdyż przedstawione na blogu prognozy na rok 2017 były bardzo pozytywne i myślałem, że w takim razie będzie ona gościła w portfelu na dłużej. Czy nadal jest to dobra spółka do trzymania na ten rok skoro została sprzedana?

    Odpowiedz
  • Marzec 24, 2017 o 4:27 pm
    Permalink

    Obs, a jak sądzisz, gdyby nie było wezwania i manewrów z odpisami, to jaki kurs odzwierciedlał by wartość godziwą i potencjał spółki? 15 zł?

    Odpowiedz
  • Marzec 24, 2017 o 8:46 pm
    Permalink

    OBS, co sądzisz o Tower Investments? Gratulację za bloga, czekam na niższą cenę Orła (może po raporcie za IV i korekcie na szerokim rynku) i coś pewnie kupię.

    Pozdrawiam
    Sebastian

    Odpowiedz
  • Marzec 25, 2017 o 1:56 pm
    Permalink

    witam,
    a jak oceniasz piatkowe ruchy na kursie Orla? Juz sie zaczyna skup bo doszli do wniosku, ze jednak nizej nie uda im sie zbic kursu pod skup?

    Odpowiedz
    • Marzec 25, 2017 o 2:06 pm
      Permalink

      Może Quercus nie chce dopuścić do straty na koniec I kw. Albo jakiś fundusz uznał, że warto skorzystać z przeceny i kupić.

      Odpowiedz
    • Marzec 25, 2017 o 2:07 pm
      Permalink

      Nie wierzę, że to wezwanie się uda. Za dobre są perspektywy.

      Odpowiedz
    • Marzec 28, 2017 o 12:29 pm
      Permalink

      Wydaje się, że i "rynek" nie wierzy, bo dziś 3 konkretne wymiany patrząc w karnet, a obroty od kilku sesji wzrosły.

      Odpowiedz
  • Marzec 25, 2017 o 7:47 pm
    Permalink

    Witam. OBS co sądzisz o spółce WDX? Na mój gust warta uwagi. Bardzo dobre i stale poprawiające się wyniki, dobre perspektywy dla branży i dość atrakcyjna wycena. Jedyny mankament to płynność, która mogłaby być trochę lepsza. Ale i z tym powinno być nieco lepiej jak poprawi się wycena.

    Odpowiedz
    • Marzec 26, 2017 o 10:35 am
      Permalink

      Rynek sprzyja. Firmy inwestują w rozbudowę magazynów i poprawę logistyki. Do tego dojdzie dywidenda za 2016 r.

      Odpowiedz
    • Marzec 26, 2017 o 12:47 pm
      Permalink

      WDX "Wzrost cen stali moze podkopac rentownosc" aut. blog prezesa

      L.

      Odpowiedz
  • Marzec 27, 2017 o 9:35 am
    Permalink

    OBS, takie moze niezbyt wysublimowane przemyslenie dot.spolki na I polrocze 2017 ?:
    – w calej Polsce setki tysiacy drzew w pierwszych miesiacach tego roku ktore trzeba zagospodarowac zanim korniki zagospodaruja. Duza podaz drzewa, chyba powinne spowodowac niskie ceny drzewa
    – KPPD zajmuje sie przetworstwem drzewa – czy moglaby pokzac swietne wyniki w tym roku ?

    L.

    Odpowiedz
    • Marzec 27, 2017 o 2:27 pm
      Permalink

      Ciekawe. Fajnie, że patrzysz na wydarzenie (ścinka drzew) i szukasz wpływu na spółki giełdowe.
      Myślę jednak, że ta skala nie jest aż taka, żeby istotnie wpłynąć na cenę drewna. Tu możesz sprawdzić ceny: https://www.e-drewno.pl

      Odpowiedz
  • Kwiecień 5, 2017 o 6:41 am
    Permalink

    orzelek podal wyniki, oj straty, duze straty. Widziales?

    Odpowiedz
    • Kwiecień 5, 2017 o 6:48 am
      Permalink

      Orzeł zapowiadał utworzenie odpisów, więc jak skorygujesz o nie, to wyniki są bardzo dobre. Napiszę o tym.

      Odpowiedz