KLABATER jednak z hitem

Debiut gry Crossroads Inn rozczarował – niedopracowana, nieprzetestowana – efekt mnóstwo negatywnych ocen.

O rozczarowującym otwarciu : https://gazetagieldowa.pl/na-szybko/crossroads-inn-slabo-z-recenzjami/

Jednak czytając recenzje przebijało się, że gra jest wciągająca, wręcz uzależniająca, a główny problem to olbrzymia ilość błędów (bugi).

I po kilku dniach liczba graczy aktywnych zaczęła rosnąć.

Więcej o tym : https://gazetagieldowa.pl/spolki-new-connect/crossrads-inn-z-nowym-rekordem-ale-bardzo-wieloma-bugami/

Spółka przeprosiła, wypuściła poprawki i liczba pozytywnych recenzji zaczęła się zwiększać.

W czwartek (31.10) spółka poinformowała, że osiągnięte przychody pokryły koszty produkcji (850 tys. zł). http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/34525389,klabater-sa-6-2019-informacja-o-wynikach-sprzedazy-gry-crossroads-inn

Ostatnie dni pokazały dynamicznie rosnącą liczbę aktywnych graczy, powrót do TOP50 na Steam, ponad 1000 osób oglądających transmisje z gry na Steam (nr 2 pod względem liczby oglądających).

Wciąż jest dużo błędów, jednak już teraz można oczekiwać, że gra jest na tyle dobra, że sprzedaż będzie rosła  -sądzę, że 100 tys. sprzedanych kopii do końca roku jest realne po wyeliminowaniu błędów. Gra ma potencjał, aby stać się longsellerem z możliwością wypuszczania kolejnych dodatków DLC.

Kapitalizacja Klabatera wynosi 56 mln zł. W czwartek widzieliśmy, że na duży popyt mocno zareagowała podaż cofając kurs o kilkadziesiąt groszy. Jednak moim subiektywnym zdaniem ostatnie dni Crossroads Inn będą wspierały kurs i jest szansa na powrót do kurs z debiutu.

Inne wpisy o producentach gier:

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.