W co inwestować w 2021 r. – TOP 1

Pod koniec roku inwestorzy z Portalu Analiz dostali zadanie – wytupuj po 3 spółki, które wg Ciebie przyniosą zysk w 2021 r.

Koniecznie z uzasadnieniem.

W sumie zgłoszonych zostało aż 111 spółek. Jest zatem w czym wybierać.

Podsumowanie tego wyboru można znaleźć na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/analiza/206/W-jakie-sp%C3%B3%C5%82ki-warto-inwestowa%C4%87-w-2021-r. i oczywiście na Forum w wątku, w którym wpisywano propozycje : link.

TOP 1

Najczęściej pojawiała się spółka MOBRUK.

Mo-BRUK jest liderem polskiej branży przetwarzania odpadów przemysłowych, w tym niebezpiecznych. Spółka, dzięki zrealizowanym inwestycjom w linie do unieszkodliwiania odpadów, jest w stanie zutylizować zdecydowaną większość rodzajów odpadów powstających w Polsce.

W listopadzie głównie akcjonariusze sprzedali 40% akcji, dzięki czemu poprawiła się płynność na rynku.

Analiza spółki : link

Wpis o spółce na GazetaGieldowa.pl : link

Uzasadnienie wyboru inwestorów:

„ rozwój firmy i wzrost przychodów/zysków względem ubiegłego roku”

„Podobno śmieci to żyła złota  Jest miejsce do dalszej poprawy wyników w core biznes (są wolne moce, sprzyjają regulacje, ceny utylizacji odpadów idą w górę) + bonusy z rozbrajania bomb ekologicznych.”

„Sektor “Zielony” – Mobruk – “na zielonym trendzie” plus dobre biznesy, jeszcze duży potencjał w górę, mały w dół”

„śmieci to żyła złota”

„rozwój spółki, wygrywanie przetargów, branża z potencjałem, duży problem nielegalnych wysypisk, wejście OFE NN, zwiększony FF i dostrzeżenie spółki przez większą grupę inwestorów, trend wzrostowy, dobra sytuacja psychologiczna (kurs przed emisją był znacznie wyżej przy tych samych fundamentach).”

„Ambitny program motywacyjny ( skoro cele motywacyjne to wzrosty o 45%r/r to chyba wierzą w jego realizację)
Wycena nie jest wygórowana a spółka ubiła dno w okolicy 210zł. Perspektywy dla branży śmieciowej bardzo dobre a na dodatek spółka odporna na Covid”

„bardzo przyszłościowa branża, na którą będzie szło coraz więcej pieniędzy z publicznych wydatków, spółka ze sporym potencjałem w stosunku do obecnej wyceny, kompetentny i wiarygodny zarząd.”

„kolejne wygrane przetargi na rozbrajanie bomb ekologicznych powinny pozytywnie wpłynąć na kurs i wyniki”


Kurs zamknięcia na koniec 2020 r. : 230 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.