Na szybko: MOBRUK – bardzo ważne info

Bardzo ważny raport przekazał MOBRUK (raport bieżący). Spółka pozyskała środki na spłatę obligacji, które zapadają 31 sierpnia.

Właściwie to był już nóż na gardle. Nie udało się uplasować obligacji i obecni właściciele (rodzina Mokrzyckich) dała miejsce nowemu akcjonariuszowi VALUE FIZ (za którym stoi Adam Buchajski). Cena emisyjna 13 zł za akcję. Łącznie z wcześniej nabytymi VALUE FIZ będzie posiadał 42% akcji.
Spółka poprawia sytuację płynnościową i spłaca obligacje, zmniejsza się dług, zwiększa kapitał, a nowy znaczący akcjonariusz to duże uwiarygodnienie spółki i dobry prognostyk.

5 thoughts on “Na szybko: MOBRUK – bardzo ważne info

 • 13 sierpnia, 2016 o 8:53 am
  Permalink

  W piątek obligacje były do kupienia za 98,49%, ciekawe co będzie we wtorek rano. Miałem wcześniej parę sztuk, ale sprzedałem miesiąc temu – stwierdziłem, że jednak na wykup nie będę czekał. Przy okazji szkoda – zniknie z Catalyst emitent z niestandardowej branży :(. Pozdrawiam
  Ps. Wróciłeś do bloga na stałe?

  Odpowiedz
  • 16 sierpnia, 2016 o 6:53 am
   Permalink

   Skończyłem projekt, który trwał rok i na razie tak, chociaż nie wiem na jak długo.

   Odpowiedz
 • 16 sierpnia, 2016 o 10:11 am
  Permalink

  Cześć! Mam pytanie odnośnie spółki Efix. W maju spółka wygrała główną nagrodę w Benzinga Fintech Awards (http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/819422,efix-dom-maklerski-sa-final-konkursu-benzinga-fintech-awards-%E2%80%93-glowna-nagroda) czyli według informacji PAP milion dolarów (http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/817707,milion-dolarow-dla-polakow–technologiczne-oskary-w-nowym-jorku-(centrum-prasowe-pap)#). Jednak w raporcie za 2 kwartał kwoty tej nie widać ani w RZiS (myślałem, że wejdzie w przychody nadzwyczajne) ani w Bilansie (myślałem, że pojawi się w środkach pieniężnych lub rozliczeniach międzyokresowych). Jakiś pomysł dlaczego wygranie 1 mln USD nie pojawiło się w raporcie? Przy aktualnej kapitalizacji spółki (~6mln PLN) oraz posiadanej gotówce (~2.3mln PLN) dodatkowe 1 mln USD (~3.8 mln PLN) sprawiłoby, że kapitalizacja równałaby się gotówce na koncie.

  Odpowiedz
  • 16 sierpnia, 2016 o 1:20 pm
   Permalink

   Nigdzie poza linkiem PAP nie znalazłem info o nagrodzie 1 mln USD – nawet na stronach Benzinga Fintech Awards. Biorąc pod uwagę kilkanaście kategorii i sposób głosowania (klikanie lików) to nie wydaje mi się, żeby dawali każdemu po milionie. Wyślij pytanie bezpośrednio do firmy.

   Odpowiedz
 • 29 listopada, 2017 o 9:17 pm
  Permalink

  Śledzisz jeszcze ten temat? Wygląda, że Spółka wróciła na zyskowną ścieżkę i zrobiła w tym roku dobre wyniki 1-3Q… widzisz jakieś negatywy poza cashflowami i ŻADNĄ płynnością, bo nie potrafię zrozumieć po co to jest public??? Dla 3% indywidualsów? Przecież to można jednym ruchem ściągnąć…
  ŁD

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.