RAINBOW – czy poprawią się marże?

Rainbow Tours organizuje i sprzedaje własne usługi turystyczne, przede wszystkim wycieczki lotnicze. W ofercie posiada również wycieczki objazdowe oraz egzotyczne. Zajmuje się także sprzedażą (pośrednictwo) biletów lotniczych, autokarowych oraz promowych. Pod względem przychodów ze sprzedaży grupa zajmuje 3 miejsce w swojej branży w Polsce.

Obecnie Rainbow Tours poszerza swój model biznesowy. Od 1 lipca 2019 będzie posiadała działające 3 hotele na greckiej wyspie Zakynthos, a do końca 2020 roku chce posiadać w Grecji 7 hoteli na 1.100 łóżek.

Rainbow była spółką dywidendową, jednak inwestycje we własne hotele plus słabe wyniki 2018 roku powodują, że najprawdopodobniej spółka nie wypłaci dywidendy z wyników 2018 roku.

2018 rok był rozczarowującym okresem dla spółki. Zaczął się doskonale i Rainbow, podobnie jak inni w branży, zabukowała większe ilości wycieczek na sezon letni. W tym samym czasie znacznie poszerzyło swoją ofertę i agresywnie zaczęło ją promować biuro TUI. Efekt: nadpodaż wycieczek i spadek ich cen, co przełożyło się na marże i zyski spółek w kluczowym dla wyników 3 kwartale roku, a więc i w całym 2018 roku.

2019 rok, o ile nie wystąpią nieprzewidziane zdarzenia, zapowiada się lepiej. Wydaje się, że firmy nauczone lekcją z 2018 roku bardziej ostrożnie podchodzą do wielkości oferty, koncentrując się na wysokości marż. A te są kluczowe pod kątem realizacji zysku. „Swoje” do wyników powinien również dołożyć segment hotelowy.

Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią analizy : LINK

3 komentarze do “RAINBOW – czy poprawią się marże?

 • 19 czerwca, 2019 o 9:33 am
  Permalink

  Dziwnie ten rynek wygląda . Thomas Cook prawie bankrut , TUI kurs jak Tytanic , a Orbis z Accorem jakoś zarabia . Pogoda super , lepiej już nie będzie , a wystarczy jakaś mała zadyma w Europie to się dopiero posypie .

  • 9 lipca, 2019 o 7:48 am
   Permalink

   Rainbow to solidna firma. Jak mało kto, ma bardzo niskie zadłużenie w branży. Kooperują także z Enter. To może być najlepsza z inwestycji w 2019 roku. Nie mają ręki do zabezpieczeń walutowych. Ale mają moc…Kursy nie są zbyt wielkiej dynamiki, więc powinni pokazać spory zysk…A poza tym-inwestują w hotele przy pomocy PFRu. Tam jest olbrzymi potencjał.

Możliwość komentowania została wyłączona.