INSTAL KRAKÓW – przewrót w Radzie Nadzorczej?

Do porządku obrad ZWZ wprowadzony został bardzo istotny punkt – głosowanie grupami na członków Rady Nadzorczej (LINK).

Projekt zgłosili akcjonariusze posiadający co najmniej 20% głosów.

WAŻNE! – w takim głosowaniu nie liczy się uprzywilejowanie głosów. Zgodnie z art. 385 § 9 ksh “W głosowaniu określonym w § 3 i § 6 każdej akcji przysługuje tylko jeden głos bez przywilejów lub ograniczeń”

A tym samy prezes Piotr Juszczyk posiadający tylko 9,5% głosów i aż 29,4% głosów na ZWZ nie będzie mógł przy wybieraniu grup z tego uprzywilejowania korzystać.

Popatrzmy na akcjonariat:

Wnioskujący mają 20% akcji (na pewno wśród nich jest Porozumienie Akcjonariuszy skupione wokół Raimondo Egginka posiadające 8,25% akcji).

Patrząc na akcjonariat można oczekiwać, że będą w stanie mieć większość członków w nowej Radzie Nadzorczej, a tym samym de facto przejąc kontrolę nad spółką, choć może to być też element presji na Prezesa Juszczyka, aby spółka hojniej dzieliła się posiadanym majątkiem z akcjonariuszami.

Będzie ciekawie na ZWZ INSTALU oraz po nim.

Analiza przekrojowa INSTAL KRAKÓW : LINK

4 myśli na temat “INSTAL KRAKÓW – przewrót w Radzie Nadzorczej?

 • 6 czerwca, 2019 o 6:12 pm
  Permalink

  OBS, wybierasz się na to walne?

  Odpowiedz
 • 6 czerwca, 2019 o 8:23 pm
  Permalink

  Ja wlasnie sie zapisalem i mam nadzieje, ze bedzie jakas ciekawa/burzliwa dyskusja i sie czegos wiecej dowiem niz z komunikatu na espi.

  Po zgloszeniu projektow uchwal przez porozumienie akcjonariuszy kolejny raport okresowy byl o wiele bardziej informatywny jesli sie tyczy dzialalnosci deweloperskiej i to duzy plus, bo cos mozna probowac oszacowac samemu.

  Odpowiedz
 • 6 czerwca, 2019 o 11:06 pm
  Permalink

  Dobrze, że walne jest w … sobotę, można sobie zaplanować wknd w Grodzie Kraka, a jak komuś nie pasuje, warto udzielić pełnomocnictwa, frekwencja może rozstrzygnąć o wysokości dywidendy; dziś (piątek 7 czerwca) to ostatni dzień by zarejestrować się na walne. Zakres tematów w porządku obrad daje spore szanse, że się coś więcej dowiemy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.