5 myśli na temat “Na szybko: prezentacja IFIRMA (Power Media)

 • Czerwiec 7, 2017 o 12:11 pm
  Permalink

  OBS, kurs spółki urósł znacznie bo o 130% w ostatnim roku i pojawia się pytanie czy w tej chwili nie jest to spółka wyceniana prawidłowo. Owszem może rosnąć proporcjonalnie do poprawy wyników, ale zestawienie np. livechat, gdzie nie ma w zasadzie sufitu ze względu na to, że livechat działa na rynku globalnym jest nie do końca trafione. Moim zdaniem c/z 10 i c/wk 2,6 nie daje wiele przestrzeni do wzrostów.

  Odpowiedz
  • Czerwiec 7, 2017 o 12:38 pm
   Permalink

   To prezentacja Spółki, nie moja. Oni robili sobie porównanie z kim chcieli.
   Moim zdaniem mają cały czas potencjał do wzrostów, a płatności abonamentowe będą dawały im coraz więcej przychodów, o czym napisałem poprzednio.
   Ryzykiem są pozostałe działalności (szczególnie usługi IT).
   A dla kursu po takich wzrostach w ostatnich miesiącach ktoś może chcieć zrealizować zysk.

   Odpowiedz
 • Czerwiec 8, 2017 o 8:13 am
  Permalink

  IFIRMA to temat na dłuższy okres. Zasada kuli śniegowej. Co prawda w tej dziedzinie jest spora konkurencja. Np InFakt działa podobnie. Jakiś czas temu z nimi chciał się dogadać Idea bank ale stwierdzili, ze sami zaproponują swoje podobne rozwiązanie. Obawiam sie własnie, że ten rynek moga zawojować banki, które będą chciały dodać usługe do pakietu swoich usług a to może obniżyć ceny.
  Czy przyglądałeś się może firmie LS Tech-Homes SA ?

  Odpowiedz
  • Czerwiec 8, 2017 o 10:00 am
   Permalink

   1) IFIRMA może być zatem ciekawym tematem do przejęcia dla tych banków. Jej przewaga jest taka, że ma własny system. Jak rozmawiam ze znajomym, który prowadzi biuro to wiem, że automatyzacja księgowania jest kluczem do sukcesu. Typowo wklepywanie i księgowanie ręczne jest zbyt drogie.

   2) LS TEch Homes – nie, nie i jeszcze raz nie. Nie na tym etapie rozwoju. Na razie mamy spółkę, która dzięki temu, że na lewo i prawo są rozdawane pieniądze na innowacje wybudowała sobie za ogromne pieniądze fabryki. Kasa się skończyła i teraz trzeba szukać nowej. Biegły wskazał na ryzyko utraty płynności.
   Klasyczny przykład – łatwo wydać kasę unijną, trudno potem to skomercjalizować.
   Jak faktycznie pokażą, że będzie duży popyt na te prefabrykaty to warto się zastanowić. A teraz to nie mój klimat. Niejedna spółka przejechała się na NC na marzeniach.

   Odpowiedz
 • Sierpień 31, 2017 o 9:56 am
  Permalink

  Zupełnie inne podejście do biznesu księgowości internetowej i biura rachunkowego ma Ifirma w porównaniu do Infaktu czy Idei. Weź pod uwagę, że mikrofirmy już nie działają z ifirmą (a przez wiele lat działali wspólnie z mbankiem), przejęło tą część inne internetowe biuro.
  Wprawdzie też mają w ofercie pozyskiwanie kredytów, ale baza biura i ksiegowości interrnetowej nie służy agresywnej sprzedaży jak to ma miejsce przy Idei. Infaktowi brak zaś skali działania ifirmy. W 5 lat biuro rachunkowe rozrosło się do tysięcy klientów samej usługi księgowej.
  To temat na dłuższy okres, zwłaszcza jeśli kurs nieco spadnie – no i dywidendowy. Nie mają problemu w dzieleniu się zyskiem z akcji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.