IFIRMA – Po NWZ : zostałem członkiem Rady Nadzorczej

Dzisiejsze NWZ wybrało nowych członków Rady Nadzorczej. Wśród tych osób jestem również ja.
Raport: link

Dzisiejsze Walne Zgromadzenie przebiegło w znacznie spokojniejszej atmosferze niż ostatnie, o którym tu pisałem (link). Przed WZ i przy pierwszych głosowaniach czuć było napięcie (bo WZ zostało zwołane na wniosek porozumienia akcjonariuszy). Rozkład głosów wskazywał dość jasno, jakie będą wyniki kluczowych głosowań. Znakiem zapytania były sprawy personalne – kto nowy wejdzie do RN.
Głosowanie grupami przebiegło sprawnie. Utworzona grupa akcjonariuszy złożona głównie z członków porozumienia wybrała Michała Kopiczyńskiego (przez lata dyrektor departamentu zarządzania instrumentami udziałowymi w ING TFI) i mnie do Rady Nadzorczej. Pozostali akcjonariusze wybrali czterech członków RN, w tym trzech dotychczasowych.
Po wyborze nastroje poprawiły się (a przynajmniej takie wrażenie mam po pierwszych rozmowach również z osobami z Zarządu).
Mogę powiedzieć, że RN to nie tylko obowiązki nadzorcze. Zarówno Michał, jak i ja oferujemy głos doradczy i chcemy wzmocnić spółkę swoim doświadczeniem pamiętając o tym, że rozwój spółki leży w interesie wszystkich akcjonariuszy.
Z punktu widzenia Gazety Giełdowej to raczej zła informacja, bo stając się insiderem nie mogę komentować sytuacji spółki poza przedstawieniem oficjalnych liczb z raportów.

14 myśli na temat “IFIRMA – Po NWZ : zostałem członkiem Rady Nadzorczej

 • Wrzesień 10, 2018 o 5:00 pm
  Permalink

  Patrząc na pana i p. Kopczyńskiego doświadczenie, to nie bardzo widze co możecie wnieść za kompetencje do spolki IFI. Może Pan jaśniej p. Malik? I moze informacje jaki był cel państwa akcesu do RN, zwłaszcza z uwagi na niecodzienny i gwałtowny tryb (można to było zrobić na czerwcowym WZ w tym lub przyszłym roku)

  Odpowiedz
  • Wrzesień 10, 2018 o 5:19 pm
   Permalink

   Z anonimem nie rozmawiam. Proszę o kontakt mailowy.

   Odpowiedz
 • Wrzesień 10, 2018 o 6:04 pm
  Permalink

  Co zrobicie, jeżeli współpraca z zarządem i pozostałymi czterema członkami RN będzie daleka od idealnej?

  Odpowiedz
 • Wrzesień 10, 2018 o 7:53 pm
  Permalink

  Może jak się sytuacja w akcjonariacie uspokoi to kurs wróci na dawne poziomy.

  Odpowiedz
 • Wrzesień 11, 2018 o 12:54 pm
  Permalink

  Paweł – po pierwsze gratulacje 🙂
  Po drugie – wiem, że pewno teraz nie odpowiesz bo już jesteś członkiem 😉 i nie za bardzo możesz komentować w takim momencie, Tym niemniej i tak napiszę 🙂 ja bym od nowych członków RN oczekiwał aby postarali się zrozumieć:
  a) o co chodzi z tak dużą nadpłynnością spółki – środki pieniężne to 50% aktywów a razem z inwestycjami krótkoterminowymi (co tam jest bony, lokaty czy obligacje?) to 75% – to raczej sprawa bardzo rzadko niespotykana. Skoro nie mam pomysłu na rozwój biznesu to czemu nie zwrócić tych pieniędzy akcjonariuszom. O rozwoju zresztą poniżej
  b) o co chodzi z octoCRM i kiedy będzie ten produkt gotowy – wydaje się, ze tutaj RN ma pole do popisu i sprawdzenie czy projekt ma rzeczywiście jakiś sens – a jeśli ma to czy jest na niego budżet, harmonogram, cele sprzedażowe, etc.
  c) widać, ze koszty wynagrodzeń rosną (żadne odkrycie) – marża spada – czy spółka będzie w stanie podnosić ceny czy raczej trzeba się liczyć z utratą marży i tyle?
  d) jakby ktoś mi kiedyś tak po prostu wytłumaczył jaka jest przewaga konkurencyjna tej firmy i dlaczego jest taka świetna – to też by było dość ważne dla potencjalnych akcjonariuszy a pewno dla obecnych również 🙂

  pozdr
  P

  Odpowiedz
  • Wrzesień 11, 2018 o 1:36 pm
   Permalink

   Poruszyłeś bardzo istotne kwestie. Odsyłam Cię do wcześniejszych moich wpisów o spółce to może to Ci jakoś wyjaśni te sprawy. Więcej nie mogę teraz komentować.

   Odpowiedz
 • Wrzesień 11, 2018 o 7:55 pm
  Permalink

  A może by tak zamiast wydawać kasę na dywidendę, chomikować ją lub wydawać 600 tys. rocznie na rozwój Octo – może by tanio kupić konkurencją firmę, która ma już tego typu program. Przy okazji zwiększy się udział w rynku – oczywiście bez przepłacania kasy za przejmowaną firmę

  Odpowiedz
 • Wrzesień 13, 2018 o 7:54 am
  Permalink

  Jak się zostaje członkiem rady nadzorczej? Zgłaszałeś swoją kandydaturę? Czy będziesz miał dostęp do dokumentów księgowych?

  Odpowiedz
  • Wrzesień 14, 2018 o 7:44 am
   Permalink

   Po poprzednim Walnym kilka osób rozmawiało ze mną i co miłe z informacją, że byłem kompetentnym uczestnikiem tego WZA i w tym całym emocjonalnym zamieszaniu zadawałem merytoryczne pytania i w sumie nadawałbym się do RN. Miałem potem okazję jeszcze kilka razy spotkać się (np. na innych WZA) i rozmawiać z Michałem Kopiczyńskim, a także z osobami z Zarządu np. na WallStreet.
   Spółką się interesuję i już kilka razy pisałem o niej. Tak więc moja opinia o spółce jest znana.
   Przed ostatnim Walnym Michał Kopiczyński zaproponował, że razem z nim mógłbym wejść do RN, bo Porozumienie zdecydowało, że nie chce wprowadzać osób, które mogłyby być przyjęte jako zaogniające konflikt w akcjonariacie.
   Członków RN wybrali akcjonariusze.
   Jako członek RN uważam, że powinienem mieć dostęp do informacji, które pozwolą mi realnie wykonywać obowiązki w RN, co też spowoduje, że o spółce przestanę pisać publicznie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.