IZOSTAL – gdy inwestycje w gaz to IZOSTALU czas

Izostal jest producentem zewnętrznych i wewnętrznych izolacji antykorozyjnych na rurach stalowych, wykorzystywanych głównie do budowy rurociągów gazowych i naftowych. Na rosnących inwestycjach w gazociągi w Polsce rośnie IZOSTAL. 

Izostal jest producentem zewnętrznych i wewnętrznych izolacji antykorozyjnych na rurach stalowych, wykorzystywanych głównie do budowy rurociągów gazowych i naftowych. W praktyce Izostal kupuje rury stalowe, nakłada na nie izolacje i dostarcza gotowy produkt na miejsce budowy. Głównym odbiorcą spółki jest Gaz-System, budujący w Polsce rurociągi gazowe. Spółka stara się dywersyfikować działalność, rozwijając nowe produkty oraz zwiększając sprzedaż eksportową, jednak to sprzedaż do Gaz – System stanowi główne źródło przychodów i zapewne dochodów Izostalu.
W związku z dążeniem Polski do niezależności energetycznej, w ostatnich latach rosną inwestycje w rurociągi gazowe. Perspektywy dla branży na kolejne lata również wyglądają bardzo dobrze. Z tej koniunktury Izostal powinien korzystać w kolejnych latach.
W takich okolicznościach, od 2015 roku rosną przychody i zyski.

W przeciwieństwie do kursu akcji, który zanotował znaczny spadek w 2018 roku. W 2019 roku trend na akcjach się odwrócił i to na rosnących obrotach.
Czy to jest już stała tendencja?

W piątek na Portalu Analiz pojawiła się analiza przekrojowa spółki IZOSTAL : LINK
Można też przeczytać Raport Rynku NewConnect : LINK
Na Forum pojawiły się ostatnio analizy bieżące spółek EUCO, KRUK, MOSTOSTAL ZABRZE, TELESTRADA : LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.