Spółki z górnej półki: IFIRMA (+26%)

IFIRMA jako pierwsza z portfela podała wyniki po II kw. (na razie wstępne). Są bardzo dobre. W II kw. rekordowe przychody 3,8 mln zł, co przełożyło się na zysk netto 516 tys. zł (+74% r/r). Realizują się założenia (link). W portfelu spółka zarobiła 26%.
Dziś krótko, bo jestem na wyjazdach urlopowych i zajmuje mnie rodzina (trzeba mieć odpowiednie priorytety w życiu). Pozdrawiam z Chorwacji.

Zgodnie z zasadami portfela zamykam pozycję po podaniu wyników.
Nie oznacza to, że nie wierzę w tę spółkę. Wprost przeciwnie – liczę na kolejne dobre kwartały.

Portfel: link.
W portfelu pozostają CDRL i HELIO z założeniem, że umocnienie PLN względem USD poprawi rentowność.
Od 13 października 2016 r. portfel zarobił 141%.

Na dziś tyle. Sorry, w sierpniu blog będzie mało aktywny. Ruszamy na normalnych obrotach we wrześniu.

2 myśli na temat “Spółki z górnej półki: IFIRMA (+26%)

 • Sierpień 5, 2017 o 3:03 pm
  Permalink

  Dziękuję, ze nawet na urlopie piszesz, gratuluje! Bezpiecznego powrotu.

  Odpowiedz
 • Sierpień 6, 2017 o 10:28 am
  Permalink

  Na wstępie podziękuję za opis iFirmy, to z tego bloga się w ogóle o niej dowiedziałem i już trochę na niej zarobiłem 🙂 Firma już teraz rozwija się dynamicznie więc pewnie kurs za tym wzrostem będzie podążał, ale myślę, że dynamika wzrostu może przyśpieszyć w 2018 roku. Od 1 stycznia wchodzi obowiązek wysyłania co miesiąc JPK dla mikroprzedsiębiorców. Około 27% firm w Polsce prowadzi księgowość samodzielnie (online, przy pomocy programu, ręcznie), w przypadku mikroprzedsiębiorstw ten odsetek jest pewnie trochę większy, a to oni są klientami korzystającymi z podstawowych abonamentów iFirmy. Wprowadzenie nowej regulacji spowoduje, że wszystkie przedsiębiorstwa będą musiały przynajmniej korzystać z jakiegoś programu – najlepiej online bo jest na bieżąco aktualizowany lub skorzystać z usług biura rachunkowego. To powinno mieć znaczący wpływ na dynamikę wzrostu przychodów w 2018 roku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.