CI Games

Największe tegoroczne wydarzenie z polskiej krainy gier – debiut Lords Of The Fallen spółki giełdowej CI Games (CIG).
Po sukcesie Snipera, CIG miało problem z powtórzeniem tego osiągnięcia. Wcześniej wydany Enemy Front nie sprostał zadaniu. Teraz czas na Lords Of The Fallen – gra typu RPG porównywana do Dark Souls.
Spółka wydała aż 40 mln zł na produkcję tej gry. Zwrot nakładów nastąpi po sprzedaży 500 tys. egzemplarzy. 
Prezes Marek Tymiński przed premierą zapowiadał, że gra może mieć najwyższą sprzedaż przedpremierową w historii spółki. Wczoraj poinformował, że jest już “grube” kilkadziesiąt tysięcy, ale mniej niż 100 tys.

Na Steamie wczoraj gra była na 1 miejscu wśród bestsellerów (Steam). Na Amazon.com zajmowała 7 miejsce wśród “Hot New Releases in PlayStation 4 Games” (Amazon) przegrywając z superhitami: Call Of Duty, Assassin’s Creed United czy FIFA15.

Recenzje w polskich serwisach gier są co najmniej bardzo dobre podkreślając najważniejszą rzecz czyli sporą przyjemność z gry.

Czy to wystarczy do sukcesu?

Teraz jest najważniejszy okres. Na pewno o grze jest głośno. Udana sprzedaż przedpremierowa i dobre recenzje zachęcają do wydania niemałych jednak pieniędzy na kupno tej gry. A w grudniu będzie sprzyjający okres “prezentowy”. Obecnie zależy to od pozytywnych opinii graczy.

Jednak obserwując kurs można mieć wrażenie, że pozytywne oczekiwania, które podniosły kurs o ok. 60% w ciągu niecałych 3 miesięcy czekają teraz na konkretne potwierdzenie sukcesu sprzedażowego.
źródło: stooq.pl
Kurs mocno ruszył w połowie października przy wysokich obrotach po optymistycznych zapowiedziach Prezesa Tymińskiego i rewelacyjnej recenzji gry w CDAction. Teraz powolutku się osuwa czekając na jakieś nowe mocne info.

Pewnym rozczarowaniem może być jednak ocena w metacritic.com (71 pkt. po 13 recenzjach). Mam wrażenie, że oczekiwano trochę więcej po pierwszych recenzjach. Jednak nadzieją są wyższe oceny graczy (w metacritic 7,9 od 159 użytkowników). Może to oznaczać, że o ile profesjonaliści wolą ostrożnie oceniać nową grę wskazując pewne wady, to gracze zdecydowanie preferują swoją subiektywną ocenę grywalności i czerpanej z gry przyjemności. Sniper: Ghost Warrior miał dużo słabsze oceny krytyków, a jednak okazał się wielkim sukcesem.
Dla porównania Dark Souls miał oceny odpowiednio 91 i 8.3. 
Co teraz?
Z punktu widzenia fundamentalnego – obserwacja sprzedaży (na steam, amazon itp.) i czekanie na info o sukcesach sprzedażowych
Z punktu widzenia technicznego – przebicie ostatniego maxa na dużych obrotach.

6 myśli na temat “CI Games

 • 30 października, 2014 o 10:10 am
  Permalink

  Dziś (30.10) w steam na 3, a w amazon 11. To niestety spadek. Szkoda… Kurs również poddał się temu rozczarowaniu.

  Odpowiedz
 • 30 października, 2014 o 12:16 pm
  Permalink

  ..a jak Nanotel .. juz 200 w tym roku i wczoraj podali info o zakupie kikunasu koparek …szykuja sie do jakiegos mega kontraktu ?

  Odpowiedz
  • 1 listopada, 2014 o 10:58 pm
   Permalink

   Nanotel to dla mnie duże zaskoczenie. Był to pewny kandydat do upadku, a ostatnio uplasował kilka emisji obligacji, co mocno zmieniło moją ocenę sytuacji. Popatrzę jeszcze na raport kwartalny. Problemem w dalszym ciągu jest duża ilość niezapłaconych należności i rmk. Ale jak ktoś wykłada kilka milionów to zapewne ocenił pozytywnie szansę na przyszłość tej spółki.

   Odpowiedz
 • 13 listopada, 2014 o 4:58 pm
  Permalink

  Ni nie piszesz o wynikach … a poszły już pierwsze raporty 🙂
  Co myślisz o Epigonie ?

  Odpowiedz
  • 18 listopada, 2014 o 10:36 am
   Permalink

   Słabo, zaskakująco słabo w III kw. pomimo niskich cen surowca.
   Kusi 10 mln zł w kasie, ale nie wiadomo, co z tym się stanie.

   Odpowiedz
 • 18 listopada, 2014 o 9:08 am
  Permalink

  Witam, Mógłbym prosić o analizę M Food, wydaje się bardzo ciekawa Spółka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.