TIM – e-commerce działa

TIM to grupa złożona z 3 spółek : TIM (sprzedaż hurtowa artykułów elektrotechnicznych), Rotopino (sprzedaż narzędzi elektrycznych) i 3LP (obsługa logistyczna).

Kluczową dla Grupy jest spółka TIM, która sprzedaje kable, przewody, aparaturę elektryczną, rozdzielnice, oświetlenie itp. W 2013 r. TIM SA przeobraził się z budowanej przez 25 lat sieci hurtowni elektrycznych w nowoczesnego dystrybutora elektrotechniki, który ok. 70% przychodów uzyskuje ze sprzedaży online.

Wyniki 2019 roku były znakomite – zysk netto wzrósł o 30% do 19,6 mln zł.

W czasach epidemii koronawirusa rozwinięta sprzedaż internetowa daje przewagę spółce, która zwiększa udział w rynku. Widać to po w kwietniu, kiedy sprzedaż wzrosła o 11% pomimo ograniczeń w sprzedaży stacjonarnej.

Dodatkowo sprzedaż w czasach koronawirusa wspiera spółka 3LP dzięki usługom logistycznym w ramach e-commerce – obsługa m.in. IKEA.

Wydaje się, że grupa jest dobrze przygotowana na nadchodzącą recesję w budownictwie, a z recesji może wyjść z większym udziałem w rynku wzmacniając pozycję lidera na rynku.

Na razie jednak I kwartał przed nami, który może rozczarować inwestorów.


Więcej o spółce, perspektywach i prognoza wyników w analizie przekrojowej na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/analiza/138/Analiza-grupy-TIM-SA/.

Analiza wideo w ramach cyklu ’10 minut’ : https://www.youtube.com/watch?v=iFHqVweVQUk [dostęp do filmu był przez kilka dni zarezerwowany tylko dla osób zarejestrowanych na Portalu Analiz – podobnie będzie z kolejnymi analizami w ramach cyklu ’10 minut’]


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.