SUNEX – webinar

W środę (19 stycznia) odbył się webinar ze spółką SUNEX

Link : https://www.youtube.com/watch?v=q2vatI5hSr0


SUNEX to producent kolektorów słonecznych, elementów do systemów solarnych i pomp ciepła. Produkuje urządzenia pod swoimi markami, ale też jako OEM dla innych marek.

Są to produkty związane z OZE, na które jest mocny nacisk w Unii Europejskiej. Kolejne regulacje zmierzają do wzrostu zastosowania OZE w produkcji energii i ciepła.

Udział przychodów ze sprzedaży zagranicznej po 3 kwartałach 2021 r. wynosi 66% (głownie Niemcy) i to eksport stoi za dynamicznymi wzrostami przychodów w ostatnich kwartałach. Zerwane łańcuchy dostaw, opóźnienia i braki towarów powodują, że SUNEX umacnia swoją pozycję w Niemczech zajmując miejsce swoich konkurentów.

31 maja 2021 r. SUNEX przejął od swojego głównego akcjonariusza (Polska Ekologia sp. z o.o.) za 1,2 mln zł 100% udziałów w spółce Polska Ekologia Przetargi sp. z o.o. tworząc Grupę kapitałową i publikując sprawozdania skonsolidowane od 1 półrocza 2021 r.

I to straty spółki zależnej spowodowały pogorszenie wyniku skonsolidowanego.

Co dalej czeka SUNEX?

Po pierwsze zachęcam do zapoznania się z analizą spółki na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/analiza/357/Analiza-SUNEX-po-wynikach-3-kwarta%C5%82u-2021-r.

Po drugie wile wyjaśni webinar : https://www.youtube.com/watch?v=q2vatI5hSr0


Wątek spółki na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic.php?p=38716#p38716