MERCATOR MEDICAL odbija się od dna

Nieszczęsna konferencja wynikowa pod koniec marca z mrożącym krew w żyłach zdaniem o “chińskim dumpingu”, a potem fatalne wstępne wyniki za 1 kwartał 2019 r. opublikowane w połowie kwietnia spowodowały olbrzymią przecenę akcji Mercatora. “Kumulacja negatywnych czynników” ścięła mocno kurs.

Kurs zleciał o ponad 50%, gdyż  słowa “chiński dumping” podcięły nadzieję na poprawę wyników, a do Mercatora najlepiej pasowało zdanie :” Jak nie upał to gradobicie”, gdyż spółka kolejny raz doświadczała wpływu negatywnych czynników zewnętrznych.

Dziś opublikowane wstępne wyniki za 2 kwartał 2019 (link) zmieniają postrzeganie perspektyw spółki. “Chiński dumping” był chyba jednak chwilowy i znów rodzi się nadzieja na stopniową poprawę zysków.

Rekordowe przychody 136 mln zł, EBITDA 6,8 mln zł (wobec zaledwie 1,8 mln zł kwartał wcześniej) oraz zysk netto 1,2 mln zł (wobec straty -2,9 mln zł w 1 kwartale 2019 r.) to naprawdę duży oddech ulgi dla akcjonariuszy i nadzieja na znaczącą pozytywną tym razem korektę wyceny.

 

 

4 myśli na temat “MERCATOR MEDICAL odbija się od dna

 • 11 lipca, 2019 o 2:13 pm
  Permalink

  Mercator zaliczył kwartalną wpadkę podobnie jak LUG. Obie spółki uległy strasznej przecenie. Powinny z czasem odbić. Co sądzisz o dzisiejszym komunikacie Pragmafa ? Tempo rozwoju jest Twoim zdaniem zadowalające. Pozdrawiam,

  Odpowiedz
  • 11 lipca, 2019 o 3:40 pm
   Permalink

   Wzrost o blisko 20% kwartalnie dla PragmaGo to niezły wynik. Oby taki utrzymali w kolejnych kwartałach.
   Wyniki 2 kwartału mogą być jednak słabe, bo nie da się szybko uzupełnić dziury po LeaseLinku.

   Odpowiedz
 • 12 lipca, 2019 o 2:19 pm
  Permalink

  Mam na Mercatorze 40% zysku, ale i tak tą spółkę uważam za ciulatą. Jak można skupować rękawice, jak samemu się ma nadpozaż…Strange…

  Odpowiedz
 • 15 lipca, 2019 o 10:55 am
  Permalink

  OBS, a propos spółki LUG. Może byś wziął ją pod analizę? Wprawdzie to NC ,ale z drugiej strony spółka wyróżnia się pod wieloma względami na tle tego rynku. Ciekaw jestem Twojej opinii na temat tej spółki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.