Spółki z górnej półki: iAlbatros sprzedany (+18%)

Zgodnie z założeniem (link) zamykam iAlbatros po rozliczeniu skupu. 
Łączny zysk z inwestycji wyniósł 18%.


Redukcja w skupie wyniosła 24,21%, czyli z 500 zakupionych akcji 121 zostało sprzedane po 59,05 zł. Natomiast pozostałe akcje zamykam dziś na zamknięciu po 1,71 zł.
Łączny zysk z inwestycji 18 % w ciągu niecałego miesiąca.

Obecnie trudno ocenić, co w spółce pozostało. Jest Satis, który na razie przynosi straty, jest (chyba) umowa o zapłatę ratalną za sprzedaż Codemedia (kwoty niepewne). Istotnej gotówki po wykupie obligacji i zapłacie podatku tam raczej nie będzie. Trwa obecnie niezależny audyt, który ma pokazać, co się dzieje w spółce. Niestety fundusze, które mają swój Zarząd i Radę Nadzorczą mają lepszą wiedzę. Trzymanie tych akcji to teraz bardziej spekulacja niż inwestycja. Dzisiejsze zachowanie kursu – potężny popyt wskazują, że tam jednak musi być jakaś wartość.
Ale zgodnie z założeniem portfela zamykam pozycję dziś po rozliczeniu skupu.

Na razie w portfelu pozostały akcje OBL (Orzeł Biały). I przypominam, że jest to inwestycja pod dobre wyniki … I kwartału 2017 r. Bo wiemy już, że Zarząd Orła postarał się o kreatywne zaniżenie wyniku IV kw. 2016 r. i raport za 2016 r. może jeszcze coś negatywnego pokazać.

Portfel: link

Od 15 października 2016 roku portfel dał zysk o 109,6%.

18 myśli na temat “Spółki z górnej półki: iAlbatros sprzedany (+18%)

  • Marzec 30, 2017 o 9:02 pm
   Permalink

   Skoro ogłoszenie odpisów miało tylko chwilową reakcję, to raport musiałby mieć coś faktycznie złego dot. podstawowej działalności, żeby spowodować spadki.

   Odpowiedz
 • Marzec 31, 2017 o 11:55 am
  Permalink

  Kapitalną robotę wykonujesz OBS. Cieszy, że ktoś szuka wartości w spółkach i analizuje raporty, a nie wyłącznie wykresy. Pozwolę sobie podrzucić Tobie spółkę, gdybyś szukał intelektualnego wysiłku- Fabryka Konstrukcji Drewnianych. Żałosna płynność, bo Newconnect, ale dobre wyniki w 2016r. i w tym sądzę, że będą lepsze. Boję się tylko, że wskaźnikowo będzie to atrakcyjna i jednocześnie zawsze tania spółka.
  Pozdrawiam
  Reg

  Odpowiedz
 • Marzec 31, 2017 o 3:27 pm
  Permalink

  coś pusto się zrobiło w portfelu…
  trzeba iść na zakupy…
  😉

  Odpowiedz
 • Kwiecień 1, 2017 o 5:10 am
  Permalink

  A moze Autopartner jest jeszcze przed wynikami sa 4 kwietnia
  🙂

  Odpowiedz
 • Kwiecień 2, 2017 o 9:19 pm
  Permalink

  OBS co myślisz o Spółce Redan? Segment modowy poprawił się ale nadal pod kreską. Dyskonty pogorszyły wyniki przez ekspansję za granicą, więc przy odpowiedniej skali jest miejsce na poprawę. Spółka mega tania jeżeli chodzi o C/P (cena/sprzedaż) w porównaniu do peersów?

  Odpowiedz
 • Kwiecień 6, 2017 o 1:14 pm
  Permalink

  Czy Twoim zdaniem Spółka iAlbatros obecnie jest skazana już tylko na spadki? Czy po ostatnim komunikacie można się spodziewać, że kurs utrzyma się na poziomie do jakiego spadł po skupie 1,4-1,6?

  Odpowiedz
  • Kwiecień 6, 2017 o 1:28 pm
   Permalink

   Napisałem powyżej: "Istotnej gotówki po wykupie obligacji i zapłacie podatku tam raczej nie będzie."
   Więc mnie ten komunikat nie zaskakuje.
   Ja w ten nowy iAlbatros nie wierzę.
   Teraz to będzie spółka spekulacyjna, a nie fundamentalna.

   Odpowiedz
 • Kwiecień 15, 2017 o 9:11 am
  Permalink

  Jesto coś takeigo jeszcze jak slot. Po pierwsze Satis gps wątpie, że zostanie sprzedany za 8baniek bo wartość tj firmy oceniam na ok 10mln euro a rynek wciąż bardzo szybko rośnie . Do tego gigantyczne obroty wskazują raczej, że ktoś się może ujawnić i podać zupełnie inna strategię na spółkę . spółka wycenia w tym momencie na 14mln tyle kosztują bankruty na gwp a to nie jest bankrut

  Odpowiedz
  • Kwiecień 15, 2017 o 8:35 pm
   Permalink

   Jest Satis i 8 mln zł długu. Po sprzedaży spłacą dług i raczej nic nie zostanie. Te 10 mln EUR to marzenie, a nie rzeczywistość. Spółka przynosi straty i nie ma wielkiej dynamiki wzrostu.

   Odpowiedz
 • Kwiecień 17, 2017 o 8:57 pm
  Permalink

  na giełdzie jest ten plus , ze czas zawsze weryfikuje kto miał racje

  Odpowiedz
  • Kwiecień 18, 2017 o 11:01 am
   Permalink

   Jasne, tylko szkoda tracić kasę przez ten czas.

   Odpowiedz
 • Kwiecień 18, 2017 o 1:50 pm
  Permalink

  jak narazie jak widac nie trace dzis 17% zreszta jako inwestor fundamentalny powinienes wiedziec ze czas jest sprzymierzencem dobrych przedsiebiosrtw i wrogiem zlych

  Odpowiedz
 • Kwiecień 18, 2017 o 1:58 pm
  Permalink

  A co się fundamentalnego w spółce dzieje, że się tak cieszysz? Przecież od skupu akcji własnych zrobiła się z tego zupełna spekuła, która co rusz wzrasta lub spada o 10%.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.