Elektrotim

Elektrotim pokazał bardzo udany raport za IV kwartał (raport), który spowodował, że kurs wyskoczył o ponad 10% w górę ustanawiając max roczny. W samym IV kwartale 5,5 mln zł zysku netto, a w całym roku 8 mln (+22% r/r). Trzeba jeszcze podkreślić, że te 8 mln zł  zostało osiągnięte pomimo odpisu wartości firmy jednostki podporządkowanej (-1,7m).
Prezes Andrzej Diakun zapowiada, że w kolejnym roku wynik będzie co najmniej powtórzony.

Grupa Elektortim wykonuje sieci elektroenergetyczne i instalacje elektryczne, czyli ogólnie rozumiane budownictwo. Poprawa wyników Elektrotimu pokazuje, że dla budownictwa IV kwartał był udany – poprawiająca się koniunktura i ciepła zima pomogły. Podobnie może być w I kwartale br.
Zarząd Eletrotimu zapowiedział już dywidendę w wysokości 60 groszy na akcję. Jest to bardzo fajna spółka dywidendowa, bo stopa dywidendy od wielu lat jest wysoka (5,5%-10,2%) i dodatkowo Zarząd deklaruje, że co roku chce wypłacać dywidendę, która pozwoli zarobić 5%-10%. Przy kursie 11,24 (z wczoraj) stopa dywidendy wyniesie 5,3%. Czyli jak ktoś chce mieć stabilne przychody z dywidendy i szansę na wzrost kursu to Eletrotim obecnie wydaje się dobrym pomysłem inwestycyjnym.
Ostateczna decyzja o dywidendzie zapadnie oczywiście na WZA na podstawie zaudytowanych danych. Jest pewne ryzyko, że wynik może się obniżyć, bo może być dokonany kolejny odpis aktualizujący wartość firmy Mawilux SA, ale wydaje się, że mimo wszystko te 60 gr powinno być utrzymane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.