Wędkarstwo na giełdzie

W tym temacie przychodzą mi do głowy 2 spółki – Ten Square Games i Robinson Europe.


Ten Square Games to oczywiście gra Fishing Clash 🙂

Gra, która jednak ostatnio sobie słabiej radzi. Pozycja w USA spada od kilku miesięcy – wygasa efekt mocnych kampanii reklamowych sprzed roku.


Robinson Europe to producent i sprzedawca sprzętu wędkarskiego.

Pandemia koronawirusa w 2020 roku spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania wędkarstwem i zwiększył się popyt na wędki, spławiki itp.

Robinson Europe na tym skorzystał.

Wyniki za 2 kwartał 2021 r. kończący się w kwietniu pokazują, że branża przygotowała się na duże zakupy tegoroczne. Stąd duże wcześniejsze zamówienia i wysoka sprzedaż przez Robinson.

Przychody w Q2’21 +51%, a zysk netto +90%.

Ale czytając raport można mieć obawy, co do przyszłości:

Krótko mówiąc – rynek oczekiwał kontynuacji mocnego popytu z zeszłego roku, dlatego „obkupił” się przed sezonem, ale teraz okazuje się, że pogoda nie sprzyja wędkarstwu i bieżące zamówienia są dużo niższe.

Wędkarze potwierdzają, że ze względu na niższą temperaturę wody przesunął się okres tarła u wielu gatunków ryb. Wędkarzy niewiele nad wodą (zimny maj) i nie ma kto kupować sprzętu.

Warto też popatrzeć na wyszukiwanie słowa 'wędka' w internecie.

Google Trends potwierdza mocny skok w 2020 r. i zahamowanie w 2021 r.

A to może oznaczać, że kolejne kwartały w Robinson Europe nie będą już tak dobre jak ostatni kwartał podbity raczej oczekiwaniami rynku (zamówienia przedsezonowe) niż rzeczywistym popytem (niższe zamówienia bieżące).


Zapraszam na Forum Portalu Analiz, gdzie można podzielić się informacjami na temat opisywanych spółek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.