Qubic Games – Nintendo Switch napędza

W grudniu na Portalu Analiz, a w styczniu tutaj (link) napisałem o pozytywnych perspektywach spółki. 4 kw. 18 nie był tak dobry jak można było się spodziewać, ale podana wstępna sprzedaż w 1 kw. 19 robi wrażenie, co powoduje, że Qubic stał się gorącym tematem wśród gamedevów.

Wcześniej o spółce: Qubic Games korzysta na sukcesie Nintendo Switch

2018 rok okazał się przełomowy dla QubicGames. Spółka znalazła swoją niszę – portowanie gier na Nintendo Switch, co przyniosło realne (a nie tylko księgowe) pieniądze.

Spółka przestała prawie przynosić straty na poziomie wyniku ze sprzedaży. Na ujemny wynik roczny wpływ ma bardzo wysoka amortyzacja (1,2 mln zł) związana z wyprodukowanymi grami w poprzednich okresach.


Qubic posiada akcje w kilku spółkach programistycznych:
– SONKA – 15% w kapitale – wycena 1 130 000 zł – spółka z grupy PlayWay, która ma wejść na NewConnect – najcenniejsze aktywo z posiadanych akcji i udziałów
– Noobz from Poland (7,5%) – 900 000 zł
– Drageus Games (7,4%) – 300 000 zł
– I.V.O. Games (20%) – 1 000 zł.
W 2018 roku spółka sprzedała część posiadanych akcji realizując zysk 764 tys. zł. Na koniec roku dokonała ponownej wyceny posiadanych akcji. Przychód z aktualizacji wyceny wyniósł w 2018 roku 1 725 tys. zł.


Stąd wysoki zysk w 2018 roku, w której znacząca część pochodziła ze sprzedaży i wyceny akcji spółek.Sytuacja płynnościowa znacząco się poprawiła w 2018 roku. Jeszcze w połowie roku spółka musiała sprzedawać posiadane akcje, a na koniec roku było 1 mln zł aktywów finansowych (głównie gotówka).


W grudniu 2018 roku spółka sprzedała do SONKA SA prawa autorskie do gry Astro Bears za 525 tys. zł i 3% od przychodów powstałych produktów w oparciu o Astro Bears. Transakcja zostanie zaksięgowana w 1 kwartale 2019 roku ze względu na przeniesienie praw autorskim w lutym 2019 r.
Jednak nie to jest obecnie driverem wzrostu kursu. Są nimi dane ze sprzedaży w I kwartale 2019 roku podane przez spółkę.W 2019 roku dużo będzie się działo, bo w planach wydawniczych jest 20 gier.

Ponieważ gorący kapitał skaczący po gamedevach szuka tematów do pociągnięcia, to obecnie można oczekiwać gry na QubicGames. I tu nie chodzi o to, czy wyniki uzasadnią wycenę, ale o tworzone nadzieje i emocje.

6 myśli na temat “Qubic Games – Nintendo Switch napędza

 • 25 marca, 2019 o 6:01 pm
  Permalink

  Panie Pawle mogłeś postawić na Qubicgames a nie na Examobile. Są nadzieje i emocje ale jak im wypali jakaś gra (Geki przeczuwam że będzie Hit) to lepiej mieć akcje niż ich nie mieć. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 26 marca, 2019 o 11:46 am
   Permalink

   Mam oba. Ale Qubic to tylko chwilówka, a EXA będzie rosła cały czas.

   Odpowiedz
 • 25 marca, 2019 o 8:16 pm
  Permalink

  Już przynajmniej trzy wypaliły Not Not – A Brain Buster, Escape Doodland i Mana Spark. Stąd takie wybicie na kursie tylko dziwne, że dopiero teraz.

  Odpowiedz
 • 25 marca, 2019 o 10:27 pm
  Permalink

  Chłopy-bez obrazy…każdy podejmuje decyzje jakie chce…Sugerować Komukolwiek, że mógł wybrać spółkę "x" zamiast spółki "y"…Trochę nietaktowne…Też miałem Qubic, ale rok temu-przy tej falce spekulacyjnej. Giełdy nie zamykają jutro-to po pierwsze. Faktem jest, że obroty i Sonka mogą implikować dalsze wzrosty. Spółka znalazła dochodową niszę i jeszcze PLW, do której niestety mam chory sentyment…To tak jako didaskalia…Po drugie-skąd wiecie, że Paweł mie ma tych akcji…? Ja jako obserwator rynku-podejrzewam, że ma…ale dla mnie to jest w ogóle sprawa absolutnie drugorzędna. Liczy się merytoryka i bardzo ciekawe analizy- a to, co kto ma w portfelu: sprawa drugorzędna. Nie mamy żadnego wpływu na kurs i bardzo dobrze. A jak ktoś komu zazdrości kapitału albo wiedzy-to znam "fajne" adresy.

  Spokoinej nocy.

  Odpowiedz
 • 25 marca, 2019 o 10:49 pm
  Permalink

  Zapomniałem się podpisać.

  Nieuk.

  Odpowiedz
 • 30 marca, 2019 o 9:52 pm
  Permalink

  Ciekawe, czy po tej korekcie i jeździe na bicie spekuła niedługo powie tutaj drugie słowo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.