Zasady którymi się kieruje przy inwestowaniu w akcje Prezes /analizyprezesa.pl/

Nowym współtwórcą Portalu Analiz został Przemek znany pod pseudonimem Prezes, który przez ostatnich kilka lat prowadził portal analizyprezesa.pl .

Swoje zasady inwestycyjne przedstawił w ramach cyklu edukacyjnego na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/analiza/114/Zasady-kt%C3%B3rymi-si%C4%99-kieruj%C4%99-przy-inwestowaniu-w-akcje

Fragment:

“Moje własne doświadczenie i zasady inwestycyjne w przeciągu ostatnich 20 lat mocno ewaluowały gdyż z najbardziej ryzykownych inwestycji (opcje walutowe, forwardy) na początku mojej „przygody”, następnie przez spokojniejsze (przynajmniej psychicznie) fundusze inwestycyjne aż wreszcie bezpośrednio do rynku giełdowego (najpierw głównie newconnect a obecnie tylko GPW). Na taką „przemianę” poza upływem lat wpłynęły różne czynniki, z pewnością musiałem się „przystosowywać” do zmieniającego otoczenia finansowego które szczególnie w Polsce poprzez „pierwszy zabór OFE” zmieniły GPW z „wiecznej hossy” w „wieloletnią bessę” która wyssała kapitały i inwestorów szczególnie z newconnect.

W/w zmiany wpłynęły na dużą zmienność stóp zwrotu jakie osiągnąłem w ostatnich 6 latach  (za taki okres zapisuję wyniki) choć tendencja spadkowa jest widoczna, szczególnie słaby był rok 2018 na który wpłynęła głównie upadłość Getback i zapaść całego rynku. Rok 2019 to portfel mocno defensywny (wina słabego 2018 roku) w którym akcje nie przekraczały 40% portfela a reszta to obligacje i gotówka. Obecnie przewiduję przeważanie portfela w stronę akcji gdyż oczekuję przełomowego 2020 roku ze względu na dodatni (wreszcie bo nawet 5 mld zł) bilans napływu gotówki na GPW (OFE 2-3 mld a PPK 2 mld) która wygeneruje małą hossę.

 

Przeczytaj więcej : https://portalanaliz.pl/analiza/114/Zasady-kt%C3%B3rymi-si%C4%99-kieruj%C4%99-przy-inwestowaniu-w-akcje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.