EUROTEL – Apple zamienia wszystko w złoto

Grupa Eurotel prowadzi salony sprzedaży usług sieci T-Mobile oraz Play. Dodatkowo, pod marką iDream, prowadzi salony sprzedaży produktów Apple, a także sklep internetowy idream.pl. Marginalny udział w przychodach i zyskach grupy ma prowadzona przez Eurotel sprzedaż usług platformy NC+. Wreszcie spółka posiada 40% udziałów w Soon Energy Poland zajmującej się fotowoltaiką.

Spółka obecna jest na rynku telefonii komórkowej praktycznie od samego jej początku. Od 2006 roku notowana jest na GPW w Warszawie. Od momentu debiutu giełdowego regularnie co roku wypłaca dywidendę, a jej stopa w ostatnich latach osiąga 7-9%. Historia wyników i wypłat dywidend, jak również radzenia sobie z trudnościami rynkowymi, to duże atuty grupy, dodające jej wiarygodności. 10 lat temu Eurotel uzależniony był od jednego płatnika – T-Mobile. W wyniku realizacji strategii dywersyfikacji obecnie na wyniki spółki wpływ ma przede wszystkim współpraca z Apple i Play, chociaż T-Mobile również dokłada swoją cegiełkę do wyników.

Branża operatorów telekomunikacyjnych wydaje się już mocno nasycona, potencjał do dalszych wzrostów wyników jest już ograniczony. Nadzieją na dalsze wzrosty zysków w przypadku Eurotel jest współpraca z Apple, czyli segment iDream, a także wzrost efektywności działania czy optymalizacja kosztów.

I to właśnie iDream powoduje, że spółka utrzymuje wysokie zyski.

Analiza przekrojowa EUROTEL na PortaluAnaliz :
https://portalanaliz.pl/analiza/49/Analiza-grupy-Eurotel/

PRZEJDŹ NA PORTAL ANALIZ

3 myśli na temat “EUROTEL – Apple zamienia wszystko w złoto

 • 1 czerwca, 2019 o 8:36 am
  Permalink

  Fajna spółka dywidendowa. Jednak brakuje tego “coś”. Jak firma-jakakolwiek ma środki na lokatach, to alert. Sami wskazywali spółki do przejęcia i to poza polską granicą….Spółka dwywid2ndowa1 świetna, ale rozwojowo odbija się od sufit.

  Odpowiedz
  • 29 stycznia, 2020 o 1:52 pm
   Permalink

   Po takiej rekomendacji wszyscy powinni wycofać się z Apple. Ile oni mają w gotówce?

   Odpowiedz
 • 7 czerwca, 2019 o 7:41 am
  Permalink

  Dobra spółka, ale boję się renegocjowania umów z operatorami, którzy mogą arbitralną decyzją ograniczyć marże Eurotelu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.