+25,6% zarobiły średnio spółki, które wybrałem

Na Portalu Analiz od 8 września 2018 roku razem z Remigiuszem Iwanem publikujemy analizy przekrojowe ciekawych spółek. Mamy trochę inne podejście – ja staram się wybierać spółki, które oceniam, że mają szansę na wzrost. Natomiast Remi często analizuje spółki polecane przez czytelników i nie zawsze są to jednak spółki, które otrzymują dobre oceny.

Ponieważ minął już ponad rok od powstania Portalu Analiz postanowiłem sprawdzić, jak sobie poradziły spółki, których analizy przekrojowe przygotowałem dla Portalu Analiz.

Średni wzrost wyniósł 25,6%.

Rekordzistą jest North Coast, który zaliczył 190% wzrost.

Ponad 100%  zaliczył Ten Square Games.

24 analizy przekrojowe – 17 spółek wzrosło, 7 spadło.

Poniżej szczegółowy wykaz spółek i wyników:

Największą stratę ma Pure Biologics, ale w analizie wskazywałem, że obecny poziom kursu nie zachęca do kupna, lecz warto spółkę obserwować z dłuższą perspektywą.


Analizy przekrojowe tych spółek można znaleźć na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/analizy-przekrojowe

Część jest bezpłatnych (https://portalanaliz.pl/darmowe-analizy), część tylko dla abonentów Portalu.


Wybór perspektywicznych spółek to jeden z elementów polityki inwestycyjnej. Kolejny to timing (czas wejścia i sprzedaży). oraz zarządzanie wielkością poszczególnych pozycji.

Jestem pewien, że Portal Analiz to znakomite miejsce do rozwijania umiejętności inwestycyjnych – szczególnie w zakresie wyboru (ale też unikania) spółek z punktu widzenia analizy fundamentalnej.

Dla nas funkcja edukacyjna jest istotna. Nie chodzi o to, żeby inwestor jak “ślepy koń” naśladował kogoś lub kierował się głosem jakiegoś guru, ale edukacja w połączeniu z doświadczeniem może uczynić początkującego inwestora świadomym inwestorem, który racjonalnie umie uzasadnić swoje decyzje inwestycyjne.

 

Życzę Wam w 2020 roku dużo satysfakcji z dokonanych inwestycji!

A sam stawiam na małe i średnie spółki.

Paweł Malik

3 myśli na temat “+25,6% zarobiły średnio spółki, które wybrałem

 • 30 grudnia, 2019 o 7:42 pm
  Permalink

  Cóż niesamowity wynik. Ja zamykam rok ~11% zyskiem z którego jestem bardzo zadowolony i sporo pracy w niego włożyłem – nie ukrywam, że korzystam głównie z portalu analiz i blogu prezesa, który dołącza do Was w 2020. W nowym roku jeszcze lepszego wyniku i wszystkiego dobrego Paweł.

  Odpowiedz
 • 30 grudnia, 2019 o 8:43 pm
  Permalink

  Dzięki za ciężką pracę i dzieleniem się analizami ze społecznością.

  Odpowiedz
  • 31 grudnia, 2019 o 2:14 am
   Permalink

   Kurdesz belesz, że tak z wegierskiego.pojadę:) Powinieneś być z Rwmkiem w kapktule tego grona: rozwój polskiego rynku kapitałowego. Tam są potrzebni praktycy z pewną dozą etyki. To ostatnio słowo jest wbrew pozorom bardzo ważne. No niby kazdy orze jak może, ale inteligencja, doświadczenie i pragmatyzm jest tutaj i wogóle pewną wartością.

   Bardziej aktywny jestem u Przemka na blogu Prezesa. Wybrał jednak drogę z Wami i w sumie cieszę się-choć na początku to nie było takie proste:) Ale rozumiem pewien efekt synergii, bo dla mnie nigdy nie byliście konkurencją-tylko bardzo świetnie uzupelniajacymi się ogniwami.

   Mam nadzieję, że powstanie jakaś organizacja (stowarzyszenie), bo SII mam serdecznie dość:)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.