Projprzem Makrum – nowa analiza Remiego

Restrukturyzacja, sprzedaż zbędnego majątku i nierentownego zakładu i skupienie się na głównych segmentach. Czy to klucz do sukcesu? Patrząc po ostatnich wynikach chyba tak.

Po trudnych latach 2014-2015 w 2016 roku pojawił się nowy właściciel. W 2017 roku Projprzem połączył się ze spółką Makrum. 

Nowo powstała grupa Projprzem Makrum rozpoczęła restrukturyzację. Grupa sprzedała nierentowny zakład konstrukcji stalowych, sprzedaje aktywa nieprodukcyjne (grunty, biurowiec), po to, aby skupić się na 3 segmentach: Systemy Przeładunkowe, Maszyny Krusząco-Mielące i Budownictwo Przemysłowe. Czwartym rozwijanym jest innowacyjny segment automatycznych systemów parkingowych MODULO.
Każdy z rozwijanych segmentów ma perspektywy wzrostu przychodów, a segmenty przemysłowe poprawy marży, chociażby poprzez wykorzystanie baz klientów z dwóch firm, czy wspólne zakupy surowców. Wyniki 3 kwartałów 2018 roku pokazują, że działania restrukturyzacyjne przynoszą spodziewane efekty.
Po 3 kwartałach 2018 roku przychody wyższe o 41% r/r, a zysk netto o 130%.
Projprzem to jedna z nielicznych spółek z segmentu MiŚ, która dała zarobić w 2018 roku. Od początku roku kurs wzrósł o 50%, a dodatkowo po 3 latach przerwy została wypłacona dywidenda (5,7%).
Co stoi za taką poprawą wyników? Co chce spółka osiągnąć w najbliższej przyszłości? Czy warto ją mieć na celowniku inwestycyjnym?
Na to odpowiada Remi w najnowszej analizie przekrojowej spółki Projprzem Makrum na Portalu Analiz.
Poznaj 17 analiz przekrojowych (w tym 14 za darmo po zarejestrowaniu) oraz 26 analiz po wynikach III kwartału 2018 r. Przeczytaj Forum, zapytaj się na czacie o to, czego jeszcze nie wiesz. a boisz się zapytać :).
Abonament roczny to tylko 123 zł i jestem pewien, że w pełni Ci się zwróci. To nie koszt to inwestycja.
Spółka z mojej pierwszej analizy na Portalu Analiz – Decora od dnia publikacji analizy wzrosła już o 44%. Przeczytaj tę analizę (za darmo) i będziesz wiedział, dlaczego warto czytać wszystkie nasze analizy i stać się częścią społeczności inwestorów na Portalu Analiz.
Inwestowanie jest prostsze, gdy dobrze poznasz spółkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.