11 myśli na temat “Na szybko: Pragma Faktoring podsumowała pierwszy rok realizacji Strategii

 • Październik 17, 2018 o 1:38 pm
  Permalink

  Nie dali prawie nic o LeaseLinku. A przecież w tym obszarze nastąpił chyba największy rozwój (umowa z Allegro, Ikea, wejście na Mintos) i największy drzemie potencjał. Dziwne.

  Odpowiedz
 • Październik 17, 2018 o 4:44 pm
  Permalink

  Ciekawy materiał; Dla mnie wygląda na mocno ukierunkowany w celu PR i pokazania PragmaGO – może w końcu zdecydują się na emisje akcji w celu zwiększenia kapitału i zachęca jakieś TFI aby na stałe było akcjonariuszem.

  Odpowiedz
 • Październik 17, 2018 o 6:58 pm
  Permalink

  Moim zdaniem opcja jaka przedstawia Paweł i informowała o niej też spółka ma sens. Oba projekty są perspektywiczne i o ba wymagają wielkiego finansowania. Sprzedaż LeaseLink powinna podnieśc skokowo możliwości rozwoju firmy, przy okazji taka informacja byłaby impulsem do wzrostu notowań spółki. To lepsza wersja dla obecnych inwestorów niż dodrukownaie akcji. Z resztą nastawienie na finansowanie pozabilnasowe tez może świadczyć jak widzą to decydencji. Tryzmam kciuki i za ich sukces. Szkoda, że tak mało jest podobnych firm w Polsce jeszcze.
  Grzegorz

  Odpowiedz
 • Październik 18, 2018 o 2:03 pm
  Permalink

  LeaseLink juz nieźle hula na Mintosie:
  https://www.mintos.com/pl/loan-originators/leaselink/#general

  PragmaGO ma pewną konkurencję (chociaż i tak ma najszerszą ofertę z wszystkich), LeaseLink praktycznie nie ma konkurencji. Ciekawe jak się sprawa potoczy, fajnie jakby zachowali kontrolę nad LeaseLink. Trochę już to poszukiwanie inwestora trwa.

  Odpowiedz
  • Październik 18, 2018 o 2:14 pm
   Permalink

   Obserwuję Mintos, a nawet testuję na LeaseLinku.
   Tam poza LeaseLink nie ma nic ciekawego – sami lichwiarze.

   W opcjach jest albo sprzedaż albo pozyskanie finansowanie.

   Odpowiedz
  • Październik 18, 2018 o 7:51 pm
   Permalink

   Obserwuję ten wątek od jakiegoś czasu, bo mnie zainspirowałeś, a że branża finansowa jest trudną do analizy to podpieram się tym co jest na tych merytorycznych blogach pisane. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego nie pójdą z tym do Czechowicza, przecież to jego konik i tak w ten fintech wierzy… łatwiejszej drogi na miejscu wydaje się, że nie ma? Poza tym wszędzie się czyta, że banki zaczynają zauważać takie firmy, które działają w sieci… Alior np. rozszerza swoją ofertę przez jedną taką małą (wypadała mi nazwa z głowy). PKO również komunikowało, że będzie rozwijać sprzedaż usług poprzez platformy internetowe, cokolwiek to znaczy… nie prościej iść i kupić LeaseLinka, skoro kupili już leasing pojazdów od Raiffeisena? ŁD.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.