Na szybko: Mało chętnych na sprzedaż akcji Decora po 11,40 zł

Zaledwie 1/4 z tego, co chcieli skupiła Decora i p. Lesińscy pomimo podwyższenia ceny w wezwaniu do 11,40 zł (link). Ta spółka ma wartość, o czym napisałem na Portalu Analiz (analiza spółki Decora).
Teoretycznie Ci, co chcieli sprzedać mogli to zrobili to po 11,40 zł, więc nie powinno być podaży, a Ci co chcieli kupić nie kupili, więc mogą chcieć coś skupić z rynku. Po umorzeniu akcji wskaźniki poprawią się, a spółka kredyt na skup (znacznie niższy niż zakładała) może szybko spłacić z przepływów.

2 myśli na temat “Na szybko: Mało chętnych na sprzedaż akcji Decora po 11,40 zł

 • Październik 19, 2018 o 7:16 am
  Permalink

  No więc teraz zaczyna się fajna zabawa 🙂 zobaczymy co P. Lesińscy zrobią – albo się obrażą i zaczną cykać mniejszościowych, ale spróbują zdobyć jeszcze więcej kasy i podnieść cenę, albo też skup akcji w tej czy w innej formie (Leksińscy albo sama Decora) będzie trwał nadal. Pełna zgoda, że wycena obecna wydaje się być niska – jeśli będą zwiększać zyski (w Polsce z tym nie musi być prosto bo przesilenie w nowych mieszkaniach może być – choć tutaj też jest ważny popyt remontowy-odtworzeniowy) i rozwijać się w Europie to dla mnie 15 zł nie jest ceną z kosmosu 🙂

  Odpowiedz
  • Październik 19, 2018 o 12:17 pm
   Permalink

   Wiceprezes na WZA mówił, że najważniejsze są remonty, a nie nowe mieszkania

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.