MODE

MODE to mała spółka z rynku NewConnect. Produkuje urządzenia do automatycznego fotografowania produktów i robienia animacji 360°. (mode360).
Obecnie trwa oferta obligacji firmy Zortrax, która produkuje drukarki drukujące w 3D. Urządzenia MODE działają w odwrotną stronę – obiekty z rzeczywistości (czyli w 3D) “przenoszą do komputera” i robią z tego animację 360°. Można je m.in. wykorzystywać do prezentacji sprzedawanych produktów w sklepach internetowych.
Podstawowym urządzeniem firmy jest Photo Composer – zautomatyzowane mini studio fotograficzne do fotografii obrotowej i zdjęć produktowych. 
 
Większym urządzeniem jest Jumbo, które pozwala na  fotografowanie dużych obiektów (podstawa ma 90 cm)
 
Jak to się sprzedaje?
Podstawowym rynkiem zbytu są agencje reklamowe, fotografowie, sklepy internetowe, muzea, branża jubilerska.
Przychody w 2013 r. wyniosły 2,85 mln zł tj. o 82% więcej r/r. (raport)
Natomiast zysk netto przekroczył 400 tys. zł i był 10-krotnie wyższy niż w roku poprzednim.
Prezes M.Bator zapowiada, że w tym roku przychody z 2013 r. zostaną przekroczone. Spółka prezentuje swoje wyroby na wielu targach (Tajlandia, Chiny, USA, Izrael), co powinno przekładać się na nowe kontrakty. Kapitały własne to zaledwie 950 tys. zł, ale spółka finansuje swoją działalność z własnych środków, a tych jest sporo w aktywach (600 tys. zł) i generuje dodatnie przepływy operacyjne.
C/Z = 9,0 (przy cenie 0,62 zł).
Podsumowanie
Mała spółka z unikalnym niszowym produktem. Wyniki za 2013 r. pokazują, że powoli osiąga sukces – mocno rośnie sprzedaż i co ważne zysk. Produkty nie są na tyle tanie (cena), żeby trafiły do użytkowników indywidualnych i upiększały aukcje internetowe, ale rosnący handel internetowy może być obszarem dynamicznego rozwoju. Wycena wydaje się niska, ale jak w przypadku wielu spółek na NewConnect największym problemem jest płynność akcji. Obroty niewielkie i duża rozpiętość pomiędzy ofertami kupna i sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.