Analiza PEKABEX na Portalu Analiz

Jak napisałem w poprzednim wpisie pozytywnie oceniam perspektywy Pekabexu i spółka trafiła do Portfela “Spółki z górnej półki”. Przygotowałem więc analizę przekrojową tej grupy, która jest już na Portalu Analiz.

PEKABEX to ostatnia analiza dystrybuowana wg dotychczasowego modelu – bezpłatnie dla wszystkich, którzy się zarejestrują na Portalu Analiz.
Przypomnę, że od 1 grudnia zostanie mocno ograniczony dostęp do Portalu Analiz dla osób bez abonamentów. Nowe analizy przekrojowe będą tylko dla tych, którzy uznali, że 10 zł za miesiąc (123 zł rocznie) to niewysoki koszt za jakość analiz przekrojowych jakie otrzymują, możliwość porozmawiania online na czacie o giełdzie i spółkach oraz komentarze i analizy po wynikach udostępniane na Forum.
W skrócie o PEKABEX:
Grupa PEKABEX zajmuje się produkcją konstrukcji prefabrykowanych, które są wykorzystywane w budownictwie. Specjalizuje się w budynkach wielkokubaturowym, jednak w Skandynawii realizuje budynki mieszkalne i liczy, że w Polsce ta technologia nabierze znaczenia.

Zaskakujące jest to, że PEKABEX, chyba jako jeden z nielicznych uważa, że korzystny dla niego jest problem z pozyskaniem pracowników w budownictwie i presja płacowa, bo produkty prefabrykowane wymagają znacznie niższych nakładów osobowych i czasowych w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. A to powinno zachęcać deweloperów i inwestorów do wyboru tej technologii jako tańszej i szybszej.
W 2018 roku widać już potężny wzrost sprzedaży w Polsce, a grupa zachęcona perspektywami rynku rozpoczęła budowę nowego zakładu nastawionego na budownictwo mieszkaniowe.
Wyniki po 3 kwartałach robią wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.