3 spółki z górnej półki – podsumowanie

Czas na podsumowanie i chwilę satysfakcji 🙂
Dokładnie 14 października upubliczniłem wybrane przeze mnie spółki, które w mojej ocenie miały pokazać dobre wyniki w III kw. Ale też takie, które ogólnie dobrze się rozwijają i mają szansę na utrzymanie tej passy.
Wpis był tu: 3 spółki z górnej półki

Wybrane spółki to: ONICO, AviaAM Leasing i Efekt.

Spółki w pełni zrealizowały moje oczekiwania i pokazały świetne wyniki. A dla inwestorów jest ważne to, że jednocześnie w tym krótkim okresie 1 miesiąca kursy poszły mocno w górę.


naciśnij czytaj więcej, aby wyświetlić cały wpis

O poszczególnych spółkach napisałem już osobno, więc nie będę powtarzał.
Zachowanie tych spółek można była zobaczyć w wirtualnych portfelu: portfel.

Łącznie zysk wyniósł 35%.

ONICO + 26%
EFEKT + 30%
AviaAM Leasing + 46% (do wczoraj, dziś zawieszona na górnych widłach).

Dostałem pytanie, dlaczego zamykam pozycje w portfelu i że to błąd 🙂
Wynika to z idei tego pomysłu – nie chodzi mi o tworzenie portfela i prowadzenie go przez cały czas, ale wyszukiwanie i pokazywanie niedocenionych spółek na giełdzie. Zamknięcie nie oznacza, że te spółki nie wzrosną – wręcz przeciwnie, dobre wyniki (nawet po chwilowej korekcie związanej z realizacją zysków) będą dalej procentować, ale wchodzą tu już kwestie szacunku przyszłych zysków i oceny, czy są już one w kursie, czy nie. A tego mi się na razie nie chce robić na blogu.

Zapewne za 1-2 miesiące pokażę moje typu na IV kw. i zabawa będzie dalej trwała.
Oby tylko KNF kiedyś mnie nie oskarżył o manipulację kursem :). Już raz musiałem się tłumaczyć za Kopahaus, bo ktoś niezadowolony doniósł.

Mam nadzieję, że zainspirowałem Was do stosowania analizy fundamentalnej i poszukiwania okazji inwestycyjnych poprzez wiedzę o spółkach.

9 myśli na temat “3 spółki z górnej półki – podsumowanie

 • 16 listopada, 2016 o 10:01 am
  Permalink

  Blog ma wylacznie charakter edukacyjny i KNF moze jedynie pochwalic Ciebie za propagowanie wiedzy o rynku kapitalowym.

  L.

  Odpowiedz
 • 16 listopada, 2016 o 5:29 pm
  Permalink

  Piękne typowanie, szacuneczek 🙂
  Moja propozycja do spółek dobrze rokujących to Autopartner.
  Dziś wyszedł bardzo dobry raport, aczkolwiek uważam że jest on już w cenie kursu na dzień dzisiejszy.

  Odpowiedz
  • 16 listopada, 2016 o 10:11 pm
   Permalink

   APR to gwiazda tego roku. Mnie wynik III ów. Lekko rozczarował. Mniejsza dynamiki. Chyba na razie brak paliwa do wzrostu, bo jest już mocno wyceniona

   Odpowiedz
 • 16 listopada, 2016 o 9:21 pm
  Permalink

  Z czysto edukacyjnego punktu widzenia dobre by było wskazanie 3 spółek z dolnej półki, choć bardzo popularnych wśród drobnych akcjonariuszy.

  Odpowiedz
  • 20 listopada, 2016 o 1:23 pm
   Permalink

   Podpisuje się pod tym obiema rękoma, sam coś takiego robiłem u siebie i niestety byłem strasznie o to krytykowany. Bo zazwyczaj było tak że na 10 takich śmieci 1 jakimś cudem zrobił +30% w tydzień i w next week wsio stracił ale lud się burzył, że nie pokazuje okazji!!!! do tego umoczonych w takich śmieciach do niczego się nie przekona a jedyne co się od nich dostanie to pogarnę i pyskówki w komentarzach.
   Więc potwierdzam to co napisał mój maestro 😀 – nie warto tego robić.

   Odpowiedz
 • 18 listopada, 2016 o 12:22 pm
  Permalink

  Witaj OBS.
  Na wstępie chciałbym Ci pogratulować bloga – fajne, merytoryczne analizy spółek pisane prostym językiem – oraz ostatnich trafień z górnej półki. Przyznam szczerze, że mi również udało się wyjść na sporym +. Trzyma kciuki za następne celne "strzały", a tym samym wzrost osobistego portfolio. Nie zanudzając Cię, OBS czy mógłbyś wziąć "pod lupe" spółke o nazwie Macro Games?. Jest to spółka z branży e-sport, posiadająca portale o nazwie CSCenter.pl oraz Mycraft.pl. Z góry dziękuję za poświęcony czas oraz odpowiedź.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.