Kilka spółek z NC, które poprawiły wyniki w 2020 r.

CREEPY JAR

Green Hell po wprowadzeniu trybu kooperacji stał się hitem, który sprzedał się w ilosci ponad 1,5 mln kopii. To przełożyło się na skokowy wzrost przychodów i zysków w 2020 r.

Podany w raporcie wynik roczny należy jednak traktować, jako “tymczasowy”.

Dopiero w raporcie rocznym zostanie uwzględniona ulga IPBOX.

No i obciążony jest on niegotówkowym kosztem Programu Motywacyjnego. Gdyby podany zysk netto skorygować o te 2 czynniki (Program + IPBOX) to zysk netto wyniósłby ok. 28 mln zł.

CASPAR ASSET MANAGEMENT

Na koniec grudnia 2020 roku Spółka zarządzała łącznie aktywami o wartości prawie 1,828 mld złotych, czyli o wartości wyższej o 64,2% niż rok temu.

To oznacza wzrost opłaty stałej za zarządzanie. Ale kluczem do skokowego wzrostu zysku była opłata zmienna, czyli “Success-fee” (25 mln zł) w związku z osiąganymi wynikami inwestycyjnymi. Gratulujemy zarządzającym, choć niestety nie znając szczegółów trudno powiedzieć, jak może wyglądać wynik w kolejnym roku.

BALTICON

Takiej sytuacji na rynku transportu morskiego z Chin dawno nie było. Ceny szybują, kontenerów morskich brak. Jak widać Balticon potrafił odnaleźć się w tej sytuacji.

SFD

W sytuacji zamkniętych centrów fitness wydawać by się mogło, że odżywki białkowe itp. nie będą się sprzedawać. A tu proszę świetny rok. Pomogła sprzedaż produktów prozdrowotnych (witaminy).

MENNICA SKARBOWA

Jak nie ma co zrobić z pieniędzmi to ‘Kowalski’ kupuje złoto. I na tym korzysta Mennica Skarbowa. Szczególnie na początku pandemii, gdy złoto było postrzegane jako bezpieczna lokata kapitału.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.