WITTCHEN – ciekawa spółka dywidendowa

Grupa WITTCHEN jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków, głownie skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej. Kojarzona jest głównie z torebkami, rękawiczkami i innymi dodatkami do odzieży. A jednak podstawowym produktem są walizki. Udało się markę premium kojarzoną z galanterią skórzaną rozszerzyć na walizki i to ten segment rośnie najdynamiczniej i jest obecnie kluczowym driverem wzrostu.Grupie sprzyja mocny wzrost gospodarczy, rosnące wynagrodzenia, zwiększająca się liczba osób zamożnych, skłonność do podróżowania, a także wyjazdy biznesowe z noclegami. W końcu do tego potrzeba walizek, których sprzedaż mocno rośnie.

Przychody w 2018 roku zwiększyły się o 14% do 244 mln zł, EBITDA wyniosła 45,5 mln zł (+13%), a zysk netto 31 mln zł (+42%).


Wittchen co roku płaci dywidendę i z każdym rokiem jest wyższa. Obecnie rekomendowane jest 1 zł na akcję, co daje stopę dywidendy 6%. 
Atrakcyjna polityka dywidendowa, rosnący biznes i niewygórowana wyceną czynią ją ciekawą spółką dywidendową.

Analiza przekrojowa na Portalu Analiz : LINK

Bezpłatne analizy na Portalu Analiz : LINK

Jedna myśl na temat “WITTCHEN – ciekawa spółka dywidendowa

  • 24 kwietnia, 2019 o 1:59 pm
    Permalink

    Rzeczywiście ciekawa spółka. Zastanawiam się tylko czy rynek może nasycić się walizkami. Taką walizkę używa się rzadko, a na ogół są one trwałe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.