Webinar z VOTUM SA

W imieniu Portalu Analiz serdecznie zapraszam na webinar z VOTUM SA.

Data: 29.09.2021 (środa) Godzina : 11.00

Link : https://www.youtube.com/watch?v=ZjQZFZh6l6M


Analizę spółki VOTUM można przeczytać na portalu Stockwatch.pl : https://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-446909_VOTUM.aspx#446909

Votum działa w obszarach dochodzenia roszczeń z OC sprawcy w zakresie szkód osobowych, dochodzenia roszczeń z tytułu szkód majątkowych w pojeździe, w segmencie rehabilitacji, a także od 2020 roku w segmencie odnawialnych źródeł energii. Jednak to segment dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych, czyli tak zwany segment „frankowy” wzbudza największe emocje wśród inwestorów.

Jedną ze spółek wchodzących w skład GK VOTUM jest VOTUM Robin Lawyers S.A., która specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń w związku  z niedozwolonymi klauzulami znajdującymi się w umowach kredytów indeksowanych oraz denominowanych do franka szwajcarskiego i naruszających interesy konsumentów.

Po długim okresie niepewności wydaje się, że w sądach zwyciężyła korzystna dla kredytobiorców linia orzecznicza.

A to oznacza, że większość prowadzonych spraw może zakończyć się zwycięstwem klientów VOTUM SA i wypłatą „success-fee” dla VOTUM.

Jednocześnie pozwani (banki) robią wszystko, żeby przeciwdziałać takiemu obrotowi sprawy zapowiadając m.in. szeroką akcje oferowania ugód.

Portfel spraw procesowych i przedprocesowych prowadzonych przez Grupę VOTUM SA osiągnął poziom 3,3 mld zł, w tym sprawy bankowe 2,68 mld zł.

Grupa angażuje w prowadzenie spraw bankowych coraz więcej ludzi, co przekłada się na wzrost kosztów osobowych i usług obcych. I dlatego wyniki 2 kwartału 2021 r. były słabe.

Czego zatem można się spodziewać w kolejnych kwartałach?

Mam nadzieję, że organizowany webinar pozwoli odpowiedzieć na to i inne ważne pytania.

Zapraszam!