VOTUM – czekając na wyroki

Temat kredytów frankowych jest bardzo głośny.

Medialne informacje o wyrokach Sądu Najwyższego i Trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej zwiększają zainteresowanie kredytobiorców frankowych rozpoczęciem walki sądowej z bankami, które przez długi czas chowały głowę w piasek i przesuwaniem tematu w jak najbardziej odległą przyszłość.

Pomimo medialnego szumu i głośnej narracji bankowej linia orzecznictwa w sądownictwie jest już praktycznie ustalona i większość wyroków oznacza wygraną kredytobiorców.

W obsłudze spraw frankowych specjalizuje się grupa VOTUM.

Pozyskuje ona obecnie 800-1000 klientów miesięcznie w zakresie spraw frankowych.

Konstrukcja wynagrodzenia opiera się niewielkim stopniu na opłacie wstępnej, a główna część przychodów to „success-fee” oraz zwrot kosztów zastępstwa procesowego.

Są to przychody, które pojawiają się dopiero w momencie wygranych spraw sądowych.

Dotychczas procedowanie spraw w sądach trwa bardzo wolno. Sądy zostały zapchane sprawami frankowymi, a sędziowie czekali na rozstrzygnięcia TSUE i SN.

Te, które zapadły powinny teraz procedowanie spraw.

I VOTUM powinno mocno zwiększać przychody z roszczeń bankowych wraz ze zwiększającą się liczbą wydawanych korzystnych wyroków.

VOTUM to nie tylko sprawy frankowe.

Podstawowa działalność to uzyskiwanie odszkodowań i zadośćuczynień dla klientów w skodach majątkowych i osobowych. A nowy segmentem jest OZE – mikroinstalacje i farmy fotowoltaiczne.


Analiza przekrojowa VOTUM : https://portalanaliz.pl/analiza/265/Votum—wyniki-2020-roku

Webinar dla inwestorów Portalu Analiz (z dnia 14.05.2021) : https://www.youtube.com/watch?v=6jYw6Xn3A5Y