VIGO System

Vigo System wytwarza i oferuje na rynku globalnym najbardziej zaawansowane technologicznie detektory podczerwieni.

Spółka zajmuje czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD.

Produkty spółki mają zastosowanie w bezpieczeństwie transportu, ochronie środowiska, energetyce, technice wojskowej, medycynie, motoryzacji, przemyśle i wielu innych.

Poczynione w poprzednich latach inwestycje powodują, że Zarząd oczekuje dynamicznego wzrostu przychodów i utrzymania wysokiej marży.

W 2020 roku przychody wyniosły 53,5 mln zł (+25%).

EBITDA wzrosła o 36% do 26,5 mln zł, a zysk brutto o 30% do 18 mln zł.

W 2020 roku nastąpiła korekta odroczonego podatku dochodowego, dlatego zysk netto wyniósł aż 32,5 mln zł (+130%). Ale należy go traktować jako obarczony jednorazowym zdarzeniem. Skorygowany zysk netto to 18,1 mln zł.

Aktualna kapitalizacja to 539 mln zł, a C/Z skorygowane = 30. Sporo – dużo w wycenie jest już pozytywnych oczekiwań na przyszłość.

Członek Zarządu – Łukasz Piekarski optymistycznie podchodzi do tegorocznych osiągnięć sprzedażowych : link:

“Plan na ten rok to dalszy szybki wzrost we wszystkich segmentach. W każdym obszarze, w którym działamy przewidujemy spore wzrosty, przede wszystkim w segmencie wojskowym, gdzie podpisane kontrakty są w trakcie realizacji. Chcemy osiągnąć tu ok. 20 mln zł przychodów”

Spółka cały czas inwestuje. Wydatki na badania i rozwój w tym roku mają wynieść kilkanaście mln zł.

Kurs osiąga nowe maksima:

Wydaje się, że spółka skutecznie realizuje swój plan, choć może nie w takim tempie jak wcześniej oczekiwała, a rynek ze swoją wyceną już i tak patrzy mocno do przodu.

 


Podsumowanie wyników 2020 r. z prognozą wyników na kolejne lata : https://portalanaliz.pl/analiza/227/VIGO-System—wyniki-2020-roku


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.