Raport TOP GLOVE dobił dziś kurs MERCATORA?
Wydawać by się mogło, że wczorajsza konferencja powinna uspokoić inwestorów. Do tego raporty o znaczącej umowie i decyzji o budowie nowej fabryki (tylko dlaczego po konferencji?).
A dziś kurs o 5% w dół.
Może przyczyną jest nowa prezentacja korporacyjna TOP GLOVE (https://www.topglove.com/App_ClientFile/7ff8cb3f-fbf6-42e7-81da-6db6a0ab2ef4/Assets/IR%20Presentation/TG%20Website_English_200121..pdf).
Wynika z niej, że czas dostaw bardzo mocno się skrócił w ostatnim czasie.
Choć wciąż jest wysoki (rękawice nitrylowe 300 dni), to jednak 3 miesiące temu TOP GLOVE raportował dostawy w 660 dni!
A to świadczyć może o szybkiej poprawie relacji popyt/podaż na rynku rękawic.
TOP GLOVE zwiększył też planowane moce produkcyjne na koniec 2022 r. (teraz 134 bn pcs/annum, a w poprzedniej prezentacji 129 bn pcs/annum).
Z prezentacji wynika też, że dalej wzrosła cena nitrylu – głównego surowca do produkcji rękawic.
A zatem wnioski są takie, że teraz jest bardzo dobrze, ale szybko poprawia się stosunek Podaży do Popytu, co może skutkować w przyszłości spadkiem cen rękawic.
Zwiększanie mocy produkcyjnych również wpłynie na wzrost Podaży.
I chyba tego rynek się boi.