AMBRA udanie rozpoczyna rok obrotowy

Grupa AMBRA jest producentem, importerem i dystrybutorem win i alkoholi mocnych. Jest liderem w Polsce na rynku wina oraz ma znaczącą pozycję w Czechach, na Słowacji i w Rumunii.

Głównym źródłem wzrostu Grupy są tworzone przez nią produkty (marki)– liderzy swoich kategorii: FRESCO, CIN&CIN, DORATO, ZAREA, CENTRUM WINA, CYDR LUBELSKI, PICCOLO.

Więcej o spółce w analizie WIDEO : https://www.youtube.com/watch?v=2OXFXKqYkL8

 

Wyniki 1 kwartału 2019/2020 (3 kwartał 2019 r.)

1 kwartał roku obrotowego 2019/2020 to dopiero wstęp do kluczowego 2 kwartału (czyli 4k19). Jednak widać w nim już wpływ zbiorów winogron w 2018 roku, z którego wina bazowe weszły do produkcji. Patrząc na osiągnięte rezultaty można być optymistą przed kolejnym kwartałem.

To kolejny kwartał, w którym utrzymana została dwucyfrowa dynamika wzrostu sprzedaży. Trudno było oczekiwać wyników jak w 2k19 (+17,4%), który był znacznie wyższy ze względu na późną datę Wielkanocy.

Przychody wyniosły 125 mln zł (+11% r/r).

Bardzo mocno rośnie sprzedaż w Czechach i na Słowacji (+35%). To ten rynek jest istotnym celem obecnych działań strategicznych – przejęcie VINO-KLUB.CZ wiodącego sprzedawcę win online w Czechach oraz tworzenie sieci sklepów FINE WINES na wzór polskiej CENTRUM WINA.

Rynek czeski to ok. 170 mln litrów i 0,7 mld EUR – porównywalny do Polski.

Rynek rumuński wrócił do solidnych wzrostów (+11%) dzięki rozpoczęciu sprzedaży przejętej marki SANGE DE TAUR.

Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 3,7 mln zł (+43% !).

AMBRA kontynuuje wzrost sprzedaży w tempie dwucyfrowym z dużą dynamiką wzrostową w Czechach i na Słowacji.

Marża ze sprzedaży wzrosła i oczekuję również wyższej marży r/r w 4 kwartale dzięki dobrym zbiorom winogron w 2018 roku. Ryzykiem jest wpływ osłabienia PLN wobec EUR w sierpniu i wrześniu.

Wyniki tego kwartału dają moim subiektywnym zdaniem nadzieję na osiągnięcie w roku obrotowym 2019/2020 zysku netto jd nieznacznie poniżej 40 mln zł.

 

Szersza analiza po wynikach 3 kwartału na Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/analiza/86/Analiza-AMBRA—Q3-2019

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.